Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látok semmit az új...

Miért nem látok semmit az új szemüveggel?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az új szemüvegem. Az előző tudtommal bal oldalon -0,5, a másik lencsét nem tudom, kisebb voltam még, mikor csináltattuk. Most elmentem szemészhez, az ambuláns lapon ez szerepel, amit persze nem értek.


0.7-0.5D = 1.0

0.6-1.0D = 1.0


Arra már rájöttem kis kutatás után, hogy az 1.0 teljes látást jelent, és valószínűleg jobb oldalra -0,5, balra pedig -0,1-es lencse kell (javítsatok, ha nem és félreértelmezem). De mit jelent akkor a 0,7 és 0.6?? Ennyit romlott volna a szemem? A dolog szépséghibája az, hogy úgy érzem, nem látok az új szemüveggel közelre. Minden folyik, olyan fura, mintha szédülnék, távolra még csak-csak. Most levetettem, pihentetem a szemem, mert most már se natúran, se ezzel, sem a régivel nem látok semmit, úgy érzem… Lényegi kérdés az, hogy elmérhettek valamit, vagy gyorsan erőset kell váltani és még hozzá kell szoknom? Nem szívesen dobnék ki több tízezret elmérés miatt, főleg, hogy úgy érzem a régivel jól látok távolra is.


Köszi!



2018. jan. 9. 15:56
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsével minden olyan gyönyörűen élénk. Keretek nélkül.
2018. jan. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Wow, micsoda vitakérdésbe ment át az egész! :D

21, szemüveggel is élénken látsz mindent és ha megfelelő keretet választasz, szinte akár nem is látszik, hogy szemüveges vagy :) Az én új szemüvegem pl most ilyen lett: alul nincs kerete, csak felül egy kis vékony, alul pedig drót fogja, így szabadabbnak érzem az arcom és nem takar annyit. Most már kezd hozzászokni a szemem is, úgyhogy "lőn világosság". :) Csak hát elsőre azért elég para, nem 18 éve szemüveges vagyok, de ilyen erősséget és hosszú hozzászokást még nem tapasztaltam.

2018. jan. 12. 06:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!