Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem látok semmit az új...

Miért nem látok semmit az új szemüveggel?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az új szemüvegem. Az előző tudtommal bal oldalon -0,5, a másik lencsét nem tudom, kisebb voltam még, mikor csináltattuk. Most elmentem szemészhez, az ambuláns lapon ez szerepel, amit persze nem értek.


0.7-0.5D = 1.0

0.6-1.0D = 1.0


Arra már rájöttem kis kutatás után, hogy az 1.0 teljes látást jelent, és valószínűleg jobb oldalra -0,5, balra pedig -0,1-es lencse kell (javítsatok, ha nem és félreértelmezem). De mit jelent akkor a 0,7 és 0.6?? Ennyit romlott volna a szemem? A dolog szépséghibája az, hogy úgy érzem, nem látok az új szemüveggel közelre. Minden folyik, olyan fura, mintha szédülnék, távolra még csak-csak. Most levetettem, pihentetem a szemem, mert most már se natúran, se ezzel, sem a régivel nem látok semmit, úgy érzem… Lényegi kérdés az, hogy elmérhettek valamit, vagy gyorsan erőset kell váltani és még hozzá kell szoknom? Nem szívesen dobnék ki több tízezret elmérés miatt, főleg, hogy úgy érzem a régivel jól látok távolra is.


Köszi!



2018. jan. 9. 15:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Visszavittem ma, kiderült, hogy a jobb oldaliban -0,75-ös van, pedig -0,5-ös kellene. Meg a lencse is vékonyabb mint a másikban volt, nagyobb is, a keret is más, már mindent elmondtak, lényeg, hogy 3 hét múlva, ha nem szokom meg, vissza kell mennem.
2018. jan. 10. 17:12
 12/22 anonim ***** válasza:
Mert a szemüveget meg kell szokniii?! Azt hittem hogy belerakatom a nekem felírt lencséket a kiválasztott keretbe, oszt bódottá...
2018. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

10-es

Én legalább indokolok, te csak kinyilatkoztatsz...

2018. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
13-es, igen, meg kell szokni, mivel terheled a szemet.
2018. jan. 11. 06:01
 15/22 A kérdező kommentje:
Bocs, 12-esnek szólt.
2018. jan. 11. 06:02
 16/22 anonim ***** válasza:

"Ezek az olvasó táblás mérések nem sokat érnek. Jelen esetben pl a világon senkinek nem lehet -0,75-ös dioptriája, mert 6 és feledik sor ugyebár nincs rajta."


Ez nem indoklás... Amúgy meg nem is értem a gondolatmenetedet, hogy miért kéne 6 és feledik sor a -0,75-höz...

2018. jan. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azért kellett volna, mert ha a 6. elolvasott sorra -1 -et mondtak, a 7.elolvasottra meg már -0,5 -öt, akkor mire mondtak volna -0,75-öt?
2018. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Azért kellett volna, mert ha a 6. elolvasott sorra -1 -et mondtak, a 7.elolvasottra meg már -0,5 -öt, akkor mire mondtak volna -0,75-öt?"


Hát ez nem így működik... Nincs 1:1 megfeltetés a dioptria és a sorok között. Sokszor az emberek tök ugyanolyan dioptriákkal mást és mást látnak. Az egyik mondjuk csak az 50%-osat látja, a másik emg a 70%-est is. Nem véletlenül van szubjektív látásteszt és nem pedig csak megmérik refraktométerrel a szemet és amit kiír, olyan szemüveget kap.

2018. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Na, csak sikerült végre egyetértened. Ezzel kezdtem, hogy ez a táblázás nem ér semmit. Eleve a próbálgatással kéne kezdeni. És persze azzal sem a táblát lesegetni.
2018. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És akkor mégis mi alapján kellene eldönteni, hogy melyik a jó neki, ha nem az alapján, hogy mit lát? :D
2018. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!