Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha belemegy valami a szemedbe,...

Ha belemegy valami a szemedbe, utána kb. mennyi ideig fáj a helye? Illetve mit lehet tenni a hamarabbi gyógyulás érdekében?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt fát vágtunk, és bele ment egy kis fűrészpor a szemembe. Pislogtam, meg könnyeztem, gondoltam kijön, de csak fájt. Tükör előtt felhúztam a szemhéjam, lámpával bevilágítottam, de nem látok ott semmit. Megkértem valakit, hogy nézze meg, ő sem lát semmit. Fogtam egy papírzsepit, és a csücskével kitöröltem alatta, de csak fáj. Szerintem már csak a helyét érzem. Most használtam szemcseppet, de csak érzem, hogy fáj.

Amúgy már kínomban a pohár vízbe pislogást is kipróbáltam, de szerintem már nincs is ott semmi.



2018. febr. 26. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván egy kicsit felsértette, s amíg be nem győgyul, addig fáj. Ha még holnap sem lesz jobb, akkor meg kellene mutatni szemésznek. Én ma már nem piszkálnám a helyedben sem vízzel, sem zsebkenővel, hagy gyógyuljon!
2018. febr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hámréteg tele van idegvégződéssel, már kis sérülés is elég kellemetlen. 1-2 nap alatt regenerálódik.
2018. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már nem fáj, csak azzal a szememmel homályosan látok, és érzékeny a fényre. illetve picit piros. A neten olvasottak alapján gondolom gyulladásba van. Remélem hamar helyrejön.
2018. febr. 28. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!