Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez? Hogyan tudnám...

Normális ez? Hogyan tudnám elterelni a gondolataim? Utána még "helyrehozhatom"?

Figyelt kérdés

Szóval több kérdés és megfogalmazodott bennem,és gondoltam,hogy itt vannak több tapasztalattal rendelkezők.

Anorexiával lettem GyermekPszichiátriára küldve,ahol a kezdő súlyom 33 kg volt.Az elején még teljesen jól kezeltem a hízást,de most,hogy már csak pár dkg kell a 40 kilóhoz úgy érzem megijedtem. Pedig végre ambuláns lehetnék azzal a súllyal,de elkezdtem nagyon félni az egésztől,hogy ezután még híznom kell. Pedig tudom,hogy utána sem lennék kövér,és,hogy azzal a súllyal nagyon jól néztem ki...és mégis...

Elfog múlni ez az érzés?

Próbálom terelni a gondolataim...


Aztán,múlt héten,bár csak 3 napig tartott,de szerintem visszajött a menstruációm.Ez lehetséges?

Mármint,nem nagyon csak egy picit...ez is annak számít már?


És még lenne 2 kérdésem...Az egyik,hogy a suliban,hogyha visszamegyek,akkor nem fognak kinézni,hogy "Hu,mennyit hízott!" alapon? Nagyon vékonyan ismertek meg,és nagyon tartok ettől...


Meg,úgymond most „skinny fat” alakom lett...Ha elkezdenék majd sportolni és egészségesebben étkezni (Csak megfelelő mennyiségben) akkor helyrehozhatom még az alakom? Sosem volt rossz...de most megtiltottak minden mozgást,így elég töttyedt lettem...


Bocsánat a hosszú kérdésért,de már nagyon elszerettem volna mondani valakinek,vagy valami választ kapni rájuk,itt meg arctalanul feltehettem...


15l



2017. márc. 15. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az érzéssel, gondolatokkal nem ártana beszélned egy pszichoterapeutával, ő segítene a továbbiakban.

Igen, lehetséges, hogy visszajött a menzeszed, ez jó hír.

Nem hinném, hogy kinéznének, főleg, ha tudják, hogy anorexiás vagy.

És persze, rendbe tudod hozni az alakod, de vigyázz ezzel, mert könnyű visszaesni, biztos jó vagy úgy is, ahogy most van :)

2017. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj! Azert fognak inkább megnézni,hogy hu mennyivel jobban nézel így ki,mint ahogy elötte. Nyugodj meg:)
2017. márc. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,

Fogalmazd meg magadnak, miért akarsz küzdeni, mik a céljaid az életben! Az, hogy megjött a menzeszed azt jelenti, hogy a tested jelez, hogy elérted az életben maradáshoz szükséges súlyt (ami még bőven vékony)

A sulidban pedig kaphatsz ilyen kommentet, amit írtál, sajnos ez simán lehet, de készülj fel rá előre, és ne hagyd, hogy befolyásoljon, bármit mondjanak! A suliban mindenkit ki tudnak csúfolni, kit azért, mert kövér, kit azért mert vékony, szemüveges, pattanásos stb. Magadnak felelj meg, ne nekik, ha magaddal jóban vagy, akkor nem fog megingatni, bármit mondjanak. Ők nem élték át, amit te, ők nem tudják milyen a helyedben lenni.

15 éves vagy...még alakulsz, fejlődsz, gyönyörű alakod lessz spoorttal és mellette rendes táplálkozással. Nézz utána a témának, én a futást tudom javasolni, nekem is suli mellett ez az, ami belefér, csak egy pár cipő kell és már mehetsz is le.

Mivel írtad, hogy nemsokára eléred azt a súlyt, amivel már hazaemgednek, valószínű ez azt is jelenti, hogy elkezdhetsz majd sportolni. Gondolj erre, meg arra, mennyi mindent csinálhatsz kinn, a tested rengeteg mindenre képes, és rengeteg örömet tud szerezni neked, ha hagyod, hogy éljen és rendesen működjön. Mikor szüksége van rá, ne félj "megetetni", és cserébe szép lessz a hajad, a körmöd, a bőröd és jó kedved lessz, nem a súlyod lessz az életed értelme, hanem mondjuk egy helyes srác a sulidból ;)

Légy bátor, és egészséges!

2017. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönőm a válaszokat!

Tudom mik a céljaim,csak hinni nem hiszek az egészben...Igazából,ha mondhatok ilyet,akkor egyik célom saját magam elfogadása...Csak fogalmam sincs hogy ezt az egészet hogyan csináljam.

Beszéltem a fentebb említett dolgokról pszichológussal is,de igazából többet segítettetek a hozzászólásaitokkal :)

Ez alatt a pár év alatt annyi sértő véleményt kaptam,ami egy teljesen rossz beidegződéssé vált.Szinte már mások véleményét mondom a sajátom helyett,mert félek,hogy lehurrognák...Pedig mennyivel szerencsétlenebb,hogyha még a gondolataim sem tudom felvállalni...

2017. márc. 25. 11:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző voltam, pontosan, ahogyan írod, régen én se mertem felvállalni a véleményem, mert mi van, ha valaki nem ért egyet, akkor ennyi! Ha őszintén ki tudod mutatni, hogy "ez vagyok én" akkor az másoknak vagy tetszik vagy nem, akiknek igen, lesz jó sok, velük tudsz barátkozni, akiknek meg nem, velük nem kell foglalkozni, ők majd barátkoznak mással.

Ha mások véleménye mögé rejtőzöl, akkor sose fog kiderülni, te valójában mit gondolsz. És ha valakinek fontos vagy, akkor a véleményed is fontos.

Saját magad elfogadása, én ezt úgy csináltam, hogy nemes egyszerűséggel azt mondtam magamnak, hogy mostantól megengedem magamnak, hogy úgy egyek és éljek (normálisan, koplalás nélkül) mint mások. Magamra néztem úgy, mintha másra néznék, és rájöttem, nem vagyok kövér, de ha kicsit más szemmel nézem, akkor persze le lehetne faragni még kicsit innen-onnan, de ez nem vezet sehová, mert ha ezzel a szemmel nézel, sosem leszel elégedett. Lépj hátra egy lépést és nézd magad távolabbról, ne tedd nagyító alá a hibáid, mert szép vagy úgy ahogyan vagy. És azt az energiát, amit belefektetsz a tested korlátozására, abban a pillanatban, hogy ezzel felhagysz, felszabadul, és hihetetlen dolgokat érhetsz el vele.

2017. márc. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló!

Köszönőm nagyon a kedves szavakat! :)

Sokat jelentettek!

Nem tudom ide bárki visszajár-e,de azért még egyszer írok,hátha valakit érdekel.

Elkezdtem kb 3 hete az iskolát,és felesleges volt aggódnom! Sikerült oda bent barátkoznom is.Jó,azt nem mondom,hogy a tanulás úgy megy ahogy eddig...de egy erős hármas vagyok eddig.Azt gondolom ez fél év hiányzás után nem olyan rossz.

A súlyom rendeződött,a szervezetemmel együtt! Bár lelkileg eléggé vannak még megingásaim...De javarészt kevesebb.Pszichológushoz még mindig járok.

Úgy összeségében kezdem azt érezni,hogy úgy ahogy,de rendeződőik az életem! :D

2017. máj. 12. 07:03
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!

én vagyok megint, már kétszer írtam, nagyon örülök ennek, hogy jobban lettél! De ne feledd, hogy ezt meg is kell tartani! Ami szintén még odafigyelést igényel.

Tudd magadról, hogy szép vagy, hogy értékes vagy, és tanulj abból, amit tapasztaltál az elmúlt időszakodban, mert az is te vagy és minden tapasztalat jó.

Fiatal vagy, 15 éves, kitalálhatod, mit szeretnél az életeddel csinálni, és ha már tudod, akkor harcolj érte, úgy, mint amikor a kilóiddal harcoltál és fogytál. Ugyanazzal a belső akaraterővel, mert abból neked nagyon sok van.

Írj bármikor nyugodtan, ha elbizonytalanodnál, vagy bármivel kapcsolatban!

2017. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Úgy érzem teljesen átestem az egésznek a másik feléle.Hetente 2-3x hihetetlen nagy falás rohamok törnek rám.Vagy 10-20 perc alatt képes vagyok 3-4000 kalóriát megenni és fogalmam sincs hogyan állíthatnám le magam. Emiatt elkezdtek itthon utálni stb amit persze teljesen megértek,mert megeszek mindent...De nem tudom mit csináljak,könnyen mondják,hogy csak ne egyek.

És úgy érzem nem tudok kiszakadni belőle:

Zabálok-Hashajtók-Koplalok-Majd megint előlről az egész.

Borzasztó,emiatt mondok le egy csomó programot... Ha nem vagyok itthon akkor természetesen nem tudok enni,így az egy átmeneti megoldás.

De itthon bármivel próbálkoztam nem ment!Néztem filmet,rajzoltam,olvastam könyvet,Takarittottam.Nem használt,folyamatosan csak azon jár az agyam közben,hogy mit egyek-hogy egyek...

Elegem van már belőle :(

Úgy érzem az egész életemnek semmi értelme.

Az iskolában is évet kell ismételjek,itthon is miattam megy a veszekedés,és lassan már az egyetlen egy barátnőmnek is úgy érzem elege lesz belőlem...és most még van ez is.

Elnézést,hogy itt hisztizek,de úgy érzem ez rosszabb,mint mikor nem ettem egyáltalán!

2017. jún. 16. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!