Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik Rexetint szedtek segített...

Akik Rexetint szedtek segített nekik? Mellékhatások? Én első alkalommal deréktól lefele lezsibbadtam. Utána közömbös lettem. Szorongásra kaptam. És van olyan antidepresszáns, ami gyógyít is és nem csak addig jó, amíg szedem? Meg hízást nem okoz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem egy antidepresszáns se gyógyíthat meg téged. Ahhoz terápia kell. A gyógyszerek csak a tüneteken segíthetnek, de az okát nem változtathatják meg, nem vájkálnak a lelkedben és gyógyítják meg azt, vagy javítják ki a hibás gondolatokat, vagy tanítanak meg számodra nehéz szituációkat kezelni. Ennek ellenére elősegíthetik a gyógyulásod, mert ha jobban vagy akkor jobban tudsz koncentrálni a terápiádra is. De nem a gyógyszer fog a szorongásodból kigyógyítani, legfeljebb segít. Neked kell kigyógyulnod és ebben a legnagyobb segítség egy terápia lehet.
2015. jan. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Egyetértek az előttem válaszolóval, nem használ az antidepresszáns. Szedtem én is, de még rosszabb lett az állapotom tőle. Pszichológus segíthet neked, esetleg könyvekből megtanulhatsz relaxálni, a gondolataidat irányítani.
2015. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De most éppen úgy vagyok, hogy anélkül(gyógyszer) nem is nagyon menne az se.Meg igazából amíg jártam, annyiban jó volt hogy beszélgethettem valakivel az érzéseimről, mert barátokkal felesleges . Meg mondjuk kaptam tippeket meg rávezetett erre-arra.De igazából csak pár óráig tartott a jobb állapotom utána vissza.Bár biztos vannak hatékonyabb terápiák pl. NLP de ezt most nem tudom finanszirozni. Meg olvastam olyat, hogy valakinek elmúlt gyógyszertől. Félek is elmenne , mert biztos utána tudnak keresni mások is mi a bajom.Hiszen beviszi a gépbe. Amúgy is érzem, hogy figyelnek
2015. jan. 23. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, a Rexetin jó gyógyszer a betegségedre. Akkor hat, ha rendben beszeded. És akkor nem hizlal, ha nem kezdesz el falni a szedése alatt.
2015. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Dehogynem használ az antidepresszáns.

Csak megfelelőt kell választani és megfelelően szedni. Aki nem megfelelőt kap, az nem vát, hanem gyakran feladja az első után. Ha nincs különösebb mellékhatása (mármint az első hónap után) nagyon sokáig is lehet szedni. Utána, ha leteszed (amit nagyon lassan kell) egy darabig még jó lesz, aztán enyhébb szinten, de lassan visszatér a szorongás.

Hízni meg a kalóriáktól lehet.

2015. jan. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem van olyan, hogy meg is szünteti a szorongást , ha abba is hagyja az ember. Hallottam már ilyet, bár lehet anélkül is elmúlt volna neki spontán. Ezek is érdekes dolgok..Meg hogy igazából az lenne normális, ha meg is gyógyítana, nem csak elnyomná amíg szedem, szerintem.A szorongás körül is különböző teóriák vannak, hogy mondjuk gyengék az idegei azt meg leginkább gyógyszerrel lehetne karban tartani vagy B vitamin ilyesmi. Vagy másik oldal pedig, hogy csak kizárólag a pszichoterápia.Nem tudom. A gyógyszer fix, hogy segít egy ideig.A pszichoterápia is, ha más nem arra jó, hogy kibeszéljem magam.Erőltetni kell dolgokat az biztos, De hogy abba bele kellene tőrődni, hogy ez dobta a gép és szorongós leszek, amíg élek. Ha el nem múlik csak úgy..
2015. jan. 28. 21:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat! El is megyek a pszichiáterhez,mert ez így nem állapot. Főleg, hogy felmerült, hogy egyéb problémám is lehet e mellé.De félek tőle nagyon , lehet csinál hangfelvételt is, meg hány ember fogja tudni onnantól kezdve , hogy nekem milyen problémáim vannak.Az is lehet, hogy inkább ártani akarnak nekem
2015. jan. 28. 21:38
 8/11 A kérdező kommentje:
A hízás meg nyilván az étvágynövelő hatása miatt van, azért az se kellemes. Mensi előtt is sokat eszek. De majd max koplalok. A hízást azt nem viselem el.
2015. jan. 28. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:

Az antidepi letétele után évekig is lehet tünetmentes az ember, ami úgy is tűnhet mintha meggyógyult volna. Teljesen azt sem tartom kizártnak (mondjuk 5%), hogy valakinek már sose kell(ene) többet, mert a romlás tényleg semmi vagy annyira minimális.

Amúgy meg miért tudnák meg, hogy mi bajod, a pszichiáter kifüggeszti a Fő térre?

2015. jan. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, persze gondolom, hogy nem. De valószínüleg rá tudnak keresni, hogy ha pl. más fizika panasz miatt fordulok orvoshoz, ez ott lesz, vagy ami még kiderül még. Volt olyan pszichiáter aki felvette a szkizofréniát. Na hát most ha ez esetleg tényleg alátámasztják.és ezzel valamikor kórházba mennék, akkor minden egyes leletemnél fel lenne tüntetve. És is állnának hozzám. Tapasztalat.
2015. febr. 3. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!