Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét tapasztalato...

Lézeres szemműtét tapasztalatok. Hosszú távon jó maradt a látás?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik legalább 5-10 éve túlestek a látásjavító lézeres korrekción. Kívámcsi lennék hogy sok évvel a műtét után mik a tapasztalatok. Változott-e a látás minősége azóta, hogy megműtötték?

Volt-e bármi mellékhatás? Összességében elégedett vagy-e, jó döntés volt-e a műtét?

Azért érdekes a kérdés, mert állítólag ahogy idősödünk, a rövidlátók élesebben kezdenek látni (nekem ezt mondták, sőt apám is 50 körül szemüveges lett, 65 évesen meg már nem kellett neki, mert újra jól látott)


Én 46F vagyok, közelre jól látok, távolra -3 és -2,75 a dioptriám, lágy kontaktlencsés vagyok. És nem tudom eldönteni, érdemes-e belevágni.



2018. jún. 3. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Ebben a korban már nem érdemes. Most nem kell szemüveg közelre, de kell távolra. Ha megműttetnéd, akkor nem kéne távolra, de kéne közelre. Gyakorlatilag lecserélnéd a szemüvegedet egy másikra. Elég értelmetlennek tűnik :)
2018. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 3 éve volt a műtétem, de nem változott, és ha jól emlékszem azt mondták, nem is fog változni távolra soha. Közelre egy idő után mindenkinek kell olvasószemüveg,műtéttől függetlenül. Érdemes elmenni egy műtét előtti vizsgálatra (amikor én voltam még ingyenes volt a Budai szemészeti központban, nem tudom most is az-e :D ), ahol elmondanak mindent SZAKEMBEREK, és nem az internetről kell megtudnod, nem megbízható forrásból.
2019. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!