Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki lézeres szemműtét után csalódott lett?

Figyelt kérdés
Nekem 1 hónapja műtötték meg a szememet FEMTO-val. Az 1. hetes ill. hónapos kontrollon is 125%-ot mértek (utóbbinál hagyományos táblán szóval szerintem az olvasós rutinom miatt tudtam csak leolvasni, amúgy összefüggő szövegek totál homályak), de mégis nagyon homályosan látok. A rendszám táblákat 50 méterről sem tudom leolvasni, a távoli hirdetőtáblák hagyományos szövegeit (amelyek nincsenek kinagyítva, mint a telefonszám, lakcím stb.) sem tudom leolvasni. Hiába mértek 125%-ot a saját szememnek hiszek. Borzasztóan csalódott vagyok, mert a jelenlegi formában kontaktlencsével is láttam és ezért felesleges volt fájdalmas százezreket kiadnom. A legborzasztóbb az, amikor mások véleményét olvasom és mindenki úgy írja le, hogy úgy lát mint egy szuperhős én meg egész nap csak ezen parázok. Előadáson csoporttársamtól kellett megkérdeznem, hogy mi van a táblára írva (hátul ültünk), mert jobban látta, mint én. Komolyan mondom, tiszta röhej! Van köztetek olyan, aki szemműtét után (akár évek múlva) hozzám hasonlóan csalódott lett és megbánta, hogy megműttette a szemét? Az lesz a szép, amikor kiderül, hogy még kontaktlencsét sem hordhatok (annak ellenére, hogy engem mindig hitegettek, amikor erre rákérdeztem és az volt a válasz, hogy "Valószínűleg igen, nem lehet akadály" blablabla).

2017. okt. 6. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom , nem ismerem , de valami garancia kell hogy legyen ilyen esetekre is. 😃'
2017. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Az arra van kitalálva, ha x év múlva visszaromlik a szemed, akkor megint megműtik, de nekem még 2 hónap sem telt el, de hétről-hétre homályosabban látok. Pedig pont fordítva szokott lenni és a látás egyre jobb lesz. Mondjuk én az első hét után sem érzékeltem olyan nagy durranást pedig akkor még a rendszámokat tisztábban láttam és talán akkor volt a legtisztább a szemem.
2017. okt. 6. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Fontos hogy előtte milyen volt a szemed, nekem pl -10+3.75cil szóval élesen kemény 15 centire láttam, nekem kerek perec megmondták hogy ebből nem lesz 125% de belementem mert 140.000 volt egy szemüveg, 2-3 dioptriás szemre cylinder nélkül lényegesen kevesebb, most lesz 3 hónapja, nem tökéletes a látásom de remekül elvagyok szemüveg nélkül, maximum a kisebb feliratokhoz kell közelebb mennem de ez így is hatalmas javulás.
2017. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Viszont műtét előtt alá kellett írnom egy beleegyezést miszerint elfogadom hogy lehet semmit sem javul, szóval sajnos ezzel nem nagyon lehet reklamálni.
2017. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szemdoki82 ***** válasza:
Azt javaslom, várd ki a három hónapot, ami alatt egy Femto kezelés eredménye stabilizálódik. Utána menj vissza a klinikára és kérd meg őket, hogy vizsgálják meg a szemedet aberrométerrel ha van nekik, hogy nem keletkeztek-e magasabb rendű aberrációk a kezelés kapcsán a szemeden. A leírásod alapján ez felmerül.
2017. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, én nemrég voltam 3 hónapos kontrollon, a bal szemem csak 80%-os (-10 után még így is nagyon jó eredmény) viszont korrigálni nem lehet szemüveggel VISZONT mondták hogy akár a 6. hónapig is változhat így valószínű még javulni fog.
2017. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem sem az igazi jelenleg. Harom honapja mutottek es 0,3 a vizusom. Maradt dioptria es cilinder is sajnos. Ha igy marad, ujramutest emlitett a doktorno nalam. Utolso valaszolotol kerdeznem ha lehet, melyik eljarassal volt a mutet? Miert nem lehet szemuveggel korrigalni? Illetve, ha lebenyes eljarassal mutottek, arra igaz, hogy meg 6 honap utan is valtozhat?
2018. jan. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Femto-lasik műtét volt, azt mondták 6 hónapig változhat, ahhoz bem értek pontosan miért nem lehet korrigálni de kipróbáltunk pár kis dioptriás lebcsét, tényleg csak ront rajta
2018. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azóta valami változás? Jobb lett a szemetek?
2019. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!