Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kezdő kontaktlencsés, ijesztő...

Kezdő kontaktlencsés, ijesztő probléma? Felcsúszás?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem kontaktlencsével próbálkozni. Bírja is a szemem, nem volt gyulladás. Valamelyik nap eltűnt az egyik lencse, amikor raktam be. Mivel nem éreztem semmi furát és kicsit fáradt is voltam, rátudtam arra, hogy lehet lemostam a lefolyón. :) Aztán most megtörtént megint a másikkal és itt már kicsit éreztem is. Utánaolvastam hogy lehetne kibányászni. Műkönny vagy tenyér alsó felével masszírozás és hopp, kijött. Ekkor megdörzsöltem a másikat is kíváncsiságból, és még ijesztőbb dolog történt ugyanis ez is meglett egy nagy adag csipával :) 3 nap után. -.-'


Hogy lehet ezt elkerülni? Javaslatokra, lencseápolásra pedig odafigyelek. Lehet, hogy szemszárazság miatt van? Azt sem éreztem pedig...


Köszi előre is, ha esetleg valaki tud valami tippet!



2018. júl. 8. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Wtf ezt hogy? XD

Nekem sose volt ilyen pedig lassan 1 éve van lencsém. Szerintem nem jó a lencse mérete, mert ha én berakom, nem középre teszem, hanem a fehér részre, de mindig odacsúszik, ahogy kell. Ahogy mondtad lehet, hogy szemszárazság miatt van, mert nem tud úgy csúszni a szemeden. Harmadik dolog ami miatt lehet, hogy mikor berakod összegyűrődik. Ilyenkor ha érzed, hogy nem sikerült, mindig szedd ki és tedd be újra.

2018. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan hogyan rakod be és milyen márkájú lencséről van szó? A görbülete jó a szemedhez (optikus megnézte? nem váltottál másik márkára?)?
2018. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem jó a görbület, amúgy meg meg kell fogni a szemhéjadat és pislogni sokat, akkor kimegy a szemzugba, a folyadék nem ér semmit



(gyakorlott vagyok, a napi lencsém 8.5, de 8.6-os kéne :D, csak ugye olyan nincs, úgyhogy ezt írták fel)

2018. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!