Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét ajánlott?

Sivatagi1996 kérdése:

Lézeres szemműtét ajánlott?

Figyelt kérdés

Üdv!


18 vagyok, 19 leszek decemberben, egy év halasztással majd egyetemre fogok menni.

A jobb szemem -1.75 +0.25 a bal -1.5 volt kb. másfél-két éve, nyílván azóta romlott egy keveset.

Kérdés az, hogy érdemes-e az év vége felé, egy fél év múlva megcsinálni a lézeres szemműtétet, vagy az egyetem, tanulás,olvasás, stb. miatt még fog romlani. Ezt a dioptriát kb. olyan 5 év alatt érte el, mondjuk ebbe ormótlan sok gépezés is volt.

Vagy érdemesebb várni, addig kontaktlencsézni, és inkább 21-22 éves kor körül megcsinálni.

Meg lehet ismételni egyáltalán a beavatkozást kétszer?


Előre is köszi a válaszokat :)



2018. aug. 11. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet megismételni és még romlani fog a szemed, úgyhogy nem ajánlott 19 évesen megműttetni, pár év és nagy valószínűséggel újra romlani fog. De ha elmész egy műtét előtti vizsgálatra, biztos, hogy ott is el fogják mondani, hogy nem ajánlják.
2018. aug. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb 21-22 éves korban szokott beállni a szemromlás mértéke. Műtétet akkor érdemes, ha már 1-2 éve fix a dioptria.

Várj pár évet és menj el egy alkalmassági vizsgálatra, ott tudják mondani, mi jöhet szóba.

2018. aug. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

hát nekem 26 évesen sem álltak be a szemeim. mindíg csak romlott,de most valamiért javult egy teljes dioptriával mindkét szemem. pedig sokat gépeztem.


neked nagyon kicsi bajod van. csak -1 körüli a tied, nekem pedig -5.


nekem ez nagyon bevált, ettöl nem romlott a látásom szerintem:

dm-ben lehet kapni das gesunde szemkapszulát 1200ft és még a das gesunde szemcsepp 2000ft. a szemcseppet nem mindíg kell használni, csak ha már nagyon irritált és száraz a szemed.

valamint a müllerben is vettem szemkapszulákat és gyógyszertárban is vettem szemcseppeket, hogy azért változatos legyen. valamint das gesunde multivitamin kapszulát is.

fontos szerintem h szedjen az ember vitaminokat. én eddig nem is szedtem,de amiota szedem tényleg javult a látásom egy dioptriával. csak sajnos elég érzékeny a szemem a fényre. azt is figyld meg h mennyire érzékeny a szemed a fényre.hord napszemüveget.

nem érdemes ilyenkor müteni mivel még változhat a látásod. hiába mondják h 22 évesen beáll, láthatod h nekem sem állt be egy dioptriára a szemeim.

nagyon drága kétszer müteni és nem is érdemes, mivel akár plusszosba is átmehet a látásod s akkor közelre kell szemüveg, v akár multifokálissá is válhat.

tényleg nem érdemes ijen fiatalon és ijen kevés dioptriával müteni.

addigra gyüjts 500 000ft-ot, mivel annyiba kerül egy ijen mütét. a gatyám is rá fog menni nekem.

2018. aug. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!