Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » SOS! Első szemüvegem lesz....

SOS! Első szemüvegem lesz. Fontos tudnivalók?

Figyelt kérdés

A jobb 0.75 D, a bal 0.5.

Mindig hordjam?



2018. okt. 17. 20:46
1 2
 11/11 anonim válasza:

Utolsó válaszoló, gondolom nincs semmilyen tapasztalatod a területen, mármint nincs semmilyen végzettséged ezzel kapcsolatban. Nekem sincs, viszont több, mint 10 éve hordok szemüveget, és látássérültek pedagógiája szakirányon tanulok... Először is, elmentünk szemészetre, mikor kb. 10 éves voltam, mert nem láttam jól a táblát az iskolában. Azt mondták, hogy nem kell szemüveg, szemcseppet adtak. Később visszamentünk, hogy ugyanez a probléma, akkor már -1-es szemüveg kellett, pedig az emberek általában felessel kezdik. Vagyis a te teóriád szerint nekem jót is tett, hogy nem hordtam szemüveget, mikor már nem láttam élesen, de nagyon nem. Pont az a gond, hogy az agyad és a szemed alkalmazkodni akar a homályos látáshoz is, erőlködik, hogy ne legyen az, aminek csak rosszabb következménye lesz, mert mindent megerőltetsz... Mi értelme ezzel játszani? Az igaz, hogy sokat változhat a szemed, de mi az, hogy azért, mert a fejed nő??? A szemed növekszik a tested összes többi részével, és ha megnő a szemed hosszanti irányban, akkor a sárgafoltod elé vetülnek a fénysugarak, ezért leszel közellátó. De egyébként a törőképesség miatt is lehet valaki rövidlátó, nem csak azért, mert a szemtengely hosszabb, de valóban ezt a fajtát tekintik valóban rövidlátónak.

Csak hogy hozzáértőbb oldalakról idézzek: "Számos tanulmányban figyelték, hogy mikor romlik a gyerekek látása jobban: azoknál, akik a helyes szemüveget, vagy azoknál, akik 0,50 Dioptriával gyengébb szemüveget viselnek a kelleténél. És az eredmény? Gyorsabban romlik a látás, ha a szükségesnél gyengébb szemüveget viselnek! Felnőtt korra kivetítve pedig az a probléma, hogy azok az emberek, akik ezt a látásminőséget fogadják el normálisként, vagyis nem a teljes, lehető legjobb látásélességet, rögzül bennük, hogy csak egy bizonyos tartományban látnak élesen, és ettől többet aztán nem is igényelnek!"

És "A nem korrigált fénytörési hibák a felét alkotják az összes gyengénlátóknak, és világviszonylatban a megelőzhető vakság egyharmadát alkotják." Úgyhogy örülnék neki, ha sok ember nem ajánlgatná azt, hogy mások dobják el a szemüveget.

2018. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!