Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A monitor nézés okozhat...

A monitor nézés okozhat látásproblémát?

Figyelt kérdés
Ha a munka miatt a nap nagy részét képernyő előtt kell tölteni, az okozhat ilyesmit?

2018. okt. 28. 18:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából ennyi cáfolni, amit valami név nélküli blogból ide belinkeltél: [link]

Azóta már az is kiderült, hogy a dolog hátterében az van, hogy felborul az anyagcsere a nappali túl kevés és az éjszakai túl sok fénytől, ami többek között a szemre is hatással van, de ezen kívül pl növeli a rák kockázatát. Talán 1 éve olvastam egy ilyen cikket, most nem keresem elő a kedvedért, mert annyit nem érsz.

2018. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csúsztatsz, ahogy idáig is. Én 2 dolgot állítottam.

1. A tartós közeli fókusz ront a szemen.

2. A fény kék összetevője nem.

Egyiket sem sikerült cáfolnod.

Viszlát.

2018. dec. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A linkelt cikk azt bizonyítja, hogy a gyenge beltéri fény és nem a közelre fókuszálás okozza a rövidlátást. Gondolom nem sikerült lefordítani.


A fény kék komponense szabályozza a cirkadián ritmust. És az ahhoz csatolt anyagcserét.


Egyébként meg ha valamit állítasz, akkor neked kellene bizonyítanod, nem nekem cáfolnom. Bár így is megtettem.

2018. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Akkor most talán olvasd el még egyszer, amit a 6-ban írtam.

"A kék fénynek semmi köze a rövidlátáshoz"

Ezt te utána rögtön lehurrogtad, majd lapítasz róla, végül az újabb hozzászólásaidban már mégsem írsz olyat, hogy rövidlátást okozna.

A közeli tartós fókusz pedig minden másnál jobban igénybe veszi a szemet. Kipróbálhatod te is, hogy órákig közelre nézel. Akár verőfényes napsütésben is jelentkezik utána az effektus, hogy az ember eleinte picit rosszabbul lát, ha ezt hetekig-hónapokig csinálja.

A gyenge megvilágítás jelentősége pusztán abban merül ki, hogy gyenge fényben eleve nem lehet arról szó, hogy messzire tudjunk fókuszálni, mivel eleve nem látunk ott semmit.

2018. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Rendben, ha már ennyire ráfixálódtál, akkor itt van néhány tudományos cikk a témában, ami engem igazol. Azt, hogy a nappali kék fény csökkent mennyisége és az esti többlet kék fény okozza a rövidlátást, továbbra is fenntartom. Gondolom azt nem fogtad fel azóta sem, hogy amit te linkeltél blog bejegyzést, az valami laikus irománya (mivel nincs szerzői név feltüntetve, senki nem tudja kié), és baromi gyenge referencia, ha bármit is bizonyítani akarsz. Az általam linkelt cikkeket (ahogy az előzőt is) tudósok írták (és ellenőrizték), akik ebben a témában rengeteg kísérletet végeztek, a te cikkedet meg valószínűleg valami laikus újságíró egy régi ezzel kapcsolatos elmélet alapján. Na részemről én ezt lezártam, te meg szerintem maradj a szakmádnál mielőtt megint elkezdesz hülyeségeket írogatni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!