Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtorna segíthet?

Szemtorna segíthet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves fiú vagyok, nagyjàból általános iskola 4.-es koromban írtak fel nekem szemüveget, akkor 1D-s rövidlátó voltam, feles szemüveget kaptam.

Mióta elkezdtem nem nagyon hordani, vagy 2 éve -0,75 körüli volt már csak az eltérés, azóta romlani semmiképp sem romlott.

NKE Honvédtisztképző vezetői szakára szeretnék továbbtanulni, ahol viszont kizàró tényező a szemüveg, így találtam rá a szemtornára, körülbelül 1,5 hete kezdtem el csinálni a gyakorlatokat, talán jobb is lett egy kicsit azóta.

Szerintetek 1-1,5 év alatt lehetséges hogy helyrejön tőle a látásom?

Tapasztalatok vannak esetleg róla?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)



2018. nov. 17. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól csinálod, hamarabb is.
2018. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Nem, nem segíthet. A szem izmai speciális izmok, amiket nem lehet erősíteni, cserébe viszont nem is tudnak elgyengülni.
2018. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Hát vannak kétségeim afelől, hogy közelre meg távolra nézegetéssel megváltoztatható lenne a szem alakja ;)
2018. nov. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Mikor szemüveges lettem én se nagyon hordtam. Több mint 10 éve 0,75-nél nem is romlott feljebb.

Csináltam a szemtornát is időközönként, de lusta voltam hozzá.

Ami használt is szerintem meg nem is mivel nem voltam kitartó benne.


Most ezt próbálnám ki és neked is ajánlanàm.

[link]


De leginkább az első gyakorlatsort érdemes min csinàlni. Napi 10 perc messzire (1km+) és közelre fokuszàló gyakorlatok. Két szemmel, majd jobb és bal, 10-es (vagy 20-as) ismétlésekven.


A napozzatást, tenyerezést régebben csinàltam már, jók azok is, de az elsőt jobbnak tartom. Meg ha nincs időd másra, akkor is az elsőt nappal naponta érdemes kipróbálni.


Plusz lehetne, még olyan gyakorlat is, hogy napi 10-20 perc messze távolba nézés. Felhőket, messze fákat nézni. Mert rövidlátóként elfelejtünk messzire tekinteni így a szem is lustul.

2019. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Kedves okostojás #4, a szem pont távolba nézéskor pihen, akkor van elernyedve a sugárizom. Úgyhogy ennyit a szem ellusulásáról alkotott tévképzetedről.
2019. febr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5 Ezzel azt akartad írni, hogy lusta lesz a távolba nézni és fókuszálni egy rövidlátó szem?
2019. febr. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Mint írtam, a távoli fókuszálás sokkal egyszerűbb a szemnek, mint a közeli, pont közelre nézéskor dolgozik erősen a sugárizom. Nézz utána, hogy hogyan működik a szem, ne a szemtornádat nyomasd, amiről már 1000x bebizonyították, hogy egy áltudományos hülyeség.
2019. febr. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Xdddd nyilvan hulyeseg xd
2020. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!