Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az normális ha a kék fényeket...

Az normális ha a kék fényeket elmosódottabnak látom messziről?

Figyelt kérdés
Először aggódni kezdtem, hogy netán valami szemproblémám lehet de feltűnt, hogy eddig csak a kék fénnyel vannak ilyen problemáim. Azt olvastam valahol, hogy a szemünk nehezebben fókuszál a kék fényre a magas hullámhossza miatt, de ez nap közben is normalis? Különösen az ilyen neon kék színeknél. Válaszokat előre is Köszönöm! 20/F

2019. jún. 2. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Normális. Senki sem látja élesen az éles kék fényforrást ,amúgy fordítva mert túl rövid a hullámhossza.


Ez azóta érdekes amióta léteznek tiszta mély kék fények mint a ledek ,reklámtáblák. Igaz régen is voltak kék neonreklámok de akkor még nem éltem .


470nm alatt egyre homályosabban látod a fényt . Pl ha van uv ledes játékod ami 405nm es pár méterről próbálj meg belenézni a led fényébe és már az lehetetlen.

2019. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális. A különböző hullámhosszúságú (színű) fényekre nézve más és más a szem törőereje. Pont ezért csinálják látásvizsgálatnál optikákban a vörös-zöld tesztet. Ezzel állítják be élesre a közepes hullámhosszt (sárga).
2019. jún. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. jún. 3. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!