Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lassú és gyors szénhidrátok?

GerTam97 kérdése:

Lassú és gyors szénhidrátok?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mi számít gyors felszívódású szénhidrátnak. Igen utána olvastam már, de konkrét példákat sehol sem találtam.

Azért érdekel leginkább, mert el járok edzeni, nem Body-s akarok lenni, csak szimplán élvezem.

Szóval edzés után mit lenne érdemes fogyasztani mielőtt haza érek és eszek pl: rizst, csirke mell és zöldség.

Olvastam, hogy edzés után érdemes gyors cht fogyasztani.

De mik azok amik gyorsan számítanak.

A nap többi részében Zabpehely, rizs+hús és zöldség amit eszek

Valamikor tészta féléket is.

Ha esetleg egy jó oldal van ahol le írjak azt is szívesen fogadom.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 24. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyors felszívódàsúak pl a gyümölcsök, krumpli, finomított szénhidràtok cukros ,fehérlisztes élelmiszerek.
2019. júl. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Edzés után 1 tejsavófehérje turmix és ha lehet minél előbb. Alap.Viszel 1 shakert amibe már benne van 2 adagoló kanál fehérjepor (minimum 70%-os) öntesz hozzá 2-3 deci vizet összerázod és behúzod. Amúgy a szőlőcukor (fehér por) szívódik fel a leggyorsabban.



Az számit gyorsnak ami azonnal az egekbe nyomja a vércukor szinted pl szőlőcukor. Ami lassan szívódik fel az lassabban emeli a vércukorszinted. Pl a rizs is rendesen megemeli de ha hússal eszed lassabban szívódik fel. A glikémiás indexre keress rá. Amelyik élelmiszernek magas a glikémiás indexe az gyors felszívódású amelyiknek alacsony az lassú felszívódású.

Kb ennyi de ezt nem kell túl misztifikálni.

2019. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!