Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az idegeskedés mennyivel...

Az idegeskedés mennyivel képes emelni a vércukorszintemet?

Figyelt kérdés
Nemrég egy patikában mérettem éhgyomorra ( úgy hogy 13 napja nem eszem hozzáadott cukrot ) 6,1 lett az érték , ami magas ...
2019. nov. 9. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire tudom az idegeskedés valóban emelhet a vércukorszinteden. Az inzulinon kívül minden hormon emeli a vércukorszintet, így a stresszhormonok is, pl. kortizon (kortizol). Viszont nem vagyok orvos, szóval nem tudom, hogy milyen mértékben képesek megemelni, szerintem ezt beszéld meg egy dokival a biztonság kedvéért.
2019. nov. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A te példád alapján 0,2 et. Bár hivatalosan a 6,1 nem magas.
2019. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kortizolról nehéz beszélni. stressz hormon aki felkészíti a szervezetet a harcra és ne ájuljon el inger esetén. igen növeli az inzulint, de fontos hozzá tenni, hogy minden mást is.

kicsit félre értik a kortizolt pl: szól az izmoknak, hogy készülődés mire azok kevesebbet esznek, így meg nő az inzulin szint mer nincs aki megeszi.


Megoldás: stresszel ne foglalkozz inkább az étrendeden módosítsál mer még nem az igazi

2019. nov. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!