Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A csapból is az folyik, hogy...

A csapból is az folyik, hogy meg kell inni napi 2 liter vizet de ez igaz is?

Figyelt kérdés
Én mondjuk minden nap eszek közel fél liter levest, nem ritka hogy 2-3 deci joghurtot megeszek, most akkor ez nem számít "folyadéknak"?
2019. nov. 9. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
A joghurt nem, a főzelék sem. A leves igen.
2019. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

A 2 liter víz csak egy közelítés. Megteheted, hogy figyelembe veszed az összes étel víztartalmát, de akkor inkább a 3 liter legyen a cél. Másrészt ha sós dolgot eszel, akkor innod is többet kell, és pl. egy levesnek elég magas tud lenni a sótartalma.


Én arra szoktam hagyatkozni, hogy ha töltök egy 2 dl-es pohár vizet és jól esik egyben, lendületből legurítani az egészet, akkor valószínűleg ki voltam száradva és iszom még. De ha az első pohár is nehezen megy le, akkor nem erőltetem. Akkor van gond, ha eszembe sem jut, hogy igyak, mert gyakran nem érzem a szomjúságot, csak utólag, hogy milyen jól esett inni.

2019. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 a joghurt az baktérium + tej, a tej 85-88%-a víz.

Most akkor az miért nem számít? 3 decinél az kb. olyan mintha ennék 45 g zsíros húst és innék rá 2,5 deci vizet.

2019. nov. 9. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Én beleszámítom az ételek víztartalmát is. Leves, gyümölcsök, turmixok, főzelékek elég sok vizet tartalmaznak, a joghurt is. Nekem csak az ételeimből összejön legalább 1 liter víz, mellette iszom vizet, teát és kávét is.
2019. nov. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Inkább igyon az ember egy literrel többet mint egy decivel kevesebbet a szükségesnél. Ahhoz legalább napi 6-8 litert meg kell inni, hogy káros hatása legyen, annyit meg senki nem iszik. A szervezetnek hatalmas szüksége van a vízre, hogy pl kimossa magából a mérgeket/felesleges anyagokat. De ha véletlenül túl sokat iszol, csak többet mész kisdologra, nem nagy ügy.

Vizet von el a szervezettől a só, a koffein is, sós ételre, kávéra, teára extra vizet tanácsos inni.

Te persze azt csinálsz amit akarsz, nyilván egy kommentelő sem mondhatja meg mit tégy.

2019. nov. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!