Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vízbevitel növelésénél "edződi...

Vízbevitel növelésénél "edződik" a hólyag?

Figyelt kérdés

Kalkulátorok szerint az én napi vízbevitelemnek 0,5-1 literrel kellene többnek lennie, mint amennyit eddig nagy átlagban fogyasztottam.

Gondoltam megy az nekem, és amúgy tényleg, de ez a hirtelen rámtörő vizelési inger az idegeimre megy. De nem csak hogy picit pisilni kell, hanem most azonnal és mindenki el az utamból. Buszra nem merek felszállni...:D

A kérdésem, hogy ez ugye csak ideiglenes és egyszer csak megszokja a szervezetem? Nektek ez mennyi idő volt?

Esetleg fokozatosan kellene emelnem a napi adagot?

Oké, nem rettenetes a probléma, de aki volt már MÁV-os vonaton pisilni, az biztos megért... :D



2020. márc. 7. 22:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a hirtelen és erős inger mellett nyilván rengetegszer járok pisilni.
2020. márc. 7. 22:23
 2/3 anonim ***** válasza:
A hólyag nem edződik, viszont elcseppenés bekövetkezhet. A medencefenék izomzatának kellene edződnie Kegel gyakorlatok segítségével, hogy kis nyomás-emelkedés ne okozzon ellenállhatatlan vizelési ingert.
2020. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Pár hete kezdtem el rászoktatni magam a napi 2-3 liter vízre. Eleinte én is negyedóránként rohangáltam wc-re, most már nem olyan erős az inger. Szerintem hozzászokik a szervezet egy idő után. Nem tudom, nekem pontosan mennyi idő volt, szerintem ez mindenkinek más.
2020. máj. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!