Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » B2 (riboflavin) túl lehet...

B2 (riboflavin) túl lehet adagolni? SOS!

Figyelt kérdés

Tegnap este 22:30-kor bevettem a B2 riboflavint. Most 10:30-kor bevettem B2 riboflavint. Azt olvastam az interneten, hogy naponta 1 tablettát kell bevenni. 12 óra után bevettem az újabb adagot.


Lehet tőle valami bajom? Fertőzés van a szájamban, azért szedem ezt a vitamint. Szedek még c vitamint.


Lehet tőle bajom, ha 12 óra után bevettem a következő adagot? Kérlek segítsetek!


2020. jún. 21. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vízben oldódik, a felesleget szépen kipisiled! Nyugi :)
2020. jún. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vízben oldodó vitamin. Semmi bajod sem lesz.
2020. jún. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ez kapszula, ezt le kell nyelni, ez nem olyan vitamin amit a vízbe kell tenni
2020. jún. 21. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Igyál hozzá vizet...
2020. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szervezetedben lévő víz oldja! :D
2020. jún. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hisz vízzel ittam le
2020. jún. 21. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
A kapszula hatóanyaga is vízben oldódik! A vízben oldódik azt jelenti - s köze nincs hozzá milyen módon veszed be -, hogy a vese választja ki és a felesleg a vizelettel távozik. A zsírban oldódó vitaminokat - mint az A, D vitamint - lehet túladagolni, mivel a zsírsejtekben tárolódik, és csak lassan használja fel a szervezet. Szóval ne aggódj már a B vitaminon!!!
2020. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, épp tegnap mesélte egy ismerősöm, hogy migrénre brutál nagy adagot kapott fájdalomambulancián. Tehát nem lesz bajod.
2020. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!