Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén gyorsteszt vélemény?

Glutén gyorsteszt vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövő héten kaptam időpontot dokimhoz, mert már 2 hete küzdök. Eléggé gluténra gyanakszom, mert mikor egy darabig leálltam vele pár napra beállt a székletem, tegnap megengedtem magam egy tál tarhonyát és mára megint katasztrófa lett.. No de mindegy is, van ilyen gyorsteszt a patikában, hallottam róla. Ti kipróbáltátok már, mennyire hiteles ez? Gondolom előtte semmiképp ne hagyjam el a glutént.



2020. jún. 29. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Gluténérzékenyként mondom, nem hiteles... Nekem negatív lett.
2020. jún. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Oh a fenébe, pedig azt írják 96%-os pontosságot mutat.. Nem hagytad el előtte a glutént esetleg?

Nagyon nagyon parázom, rettegek mi lesz velem meg mivan ha valami komolyabb, komolyan jelenleg úgy vagyok vele inkább legyen pozitív az a teszt!

2020. jún. 29. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Igazából csak akkor mutatja ki a teszt, ha nem cöliákiáról, vagy más autoimunn betegségről van szó. Szóval elég kevés az esély, hogy te nem ebbe tartozol, én emelett egy vérvételt, esetleg genetikai tesztet javasolnék. És nem, nem hagytam el előtte a glutént.
2020. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ahaa értem ezt nem tudtam/nem olvastam eddig, hogy csak a nem autoimmun fajtát mutatja ki.

Budapesten tudsz esetleg olyan helyet, ahol megnézik ezt és nem olyan áron, hogy rámegy egy havi fizum?(,: (egyetemista vagyok)


Valamint neked mik voltak a tünetek? Nálam több mint 2 hete tart a dolog. Először arra gondoltam csak valami fertőzés. Mert volt benne szünetes időszak 4-5 napig, utána megint ment a napi egyszeri lágy széklet/hasmenés.. Emellett a számban rövid ideig ilyen kis fájó pöttyök jelentek meg (talán afta?), ezért is gondoltam egyből valami kajára. Ja meg főleg reggeli órákban puffadás/szelelés. Alapból is vékony vagyok, de nehezen megy a hízás. Ez gyanús gluténra?

2020. jún. 29. 22:45
 5/10 anonim ***** válasza:

anno (2014 körül) nekem a lisztérzékenység vérteszt negatív lett, majd a 20000 ft-os ételérzékenység teszt sok ételre gyengén pozitív gluténra, élesztőre és durumbúzára, és pozitív tejre.


ha nem eszek gluténtartalmú ételt, sokkal jobban vagyok, bár igazából azért próbálom tartani, mert tinikoromtól hajlamos vagyok depresszióra, és sokszor gyulladásban van a szervezetem. ha nem eszek glutént, tejterméket, cukrot, sokkal jobban vagyok, illetve mintha jobban beépülnének a tápanyagok.


mindezzel arra akarok kilyukadni, hogy muszáj lesz kitapasztalnod, mert nekem még az orvosok sem voltak képesek semmi értelmeset kinyögni.

az egyik annyit nyögött ki, hogy „tapasztalja ki”, egy másik (amúgy full normális főorvos) meg azt mondta, hogy mindenképpen tartsam, ha nem akarok szivárgó bél szindrómát, amikor egyébként egy véradáson szóba került a dolog.

ja és a slusszpoén: vékony, szálkás srác vagyok, és amikor nem eszek glutént,tejterméket, cukrot, és nem viszem túlzásba a húst, hízni kezdek, ergo msot már gyanítom, hogy vékonyságom lehet, hogy nem is genetikai, egyszerűen borzalmas a tápanyagok felszívódása, és régóta gyulladásban van régóta a szervezetem.


de nyilván minden ember más, ezek csak az én tapasztalataim.

2020. júl. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: én is vékony vagyok, bár nálam gyanítom hogy genetikai tényezők is benne vannal, mert édesanyám ugyanilyen volt (:

Egyébént ha gyulladásban lettél volna szerintem nagyon érződött volna, meg vérkép crp kimutatná azért meg egyéb eltérések. De a felszívódás az tuti benne van!

Nekem szerintem vérképpel nyitnak, max kérnek székletvizsgálatot szerintem. Aztán lehet az lesz hogy menjek el egy intolerancia tesztre. Most azért jobban vagyok egy ideje már, én simán be is tudom stresszelni magam sajnos és tuti közrejátszik az is. Azért megyek el vele, hogy megnyugodjak végre.

2020. júl. 1. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Menj el feltétlenül kivizsgáltatni magad. A teszt megbízható egyébként (a gyorsteszt ) ,HA cöliákiás vagy,fogyasztasz glutént jelenleg és nincs igA hiányod . (ami egyébként nem ritka) .

Ha igA hiányos vagy,vagy már diétázol,simán negatív lesz a teszt. Sokszor a vérteszt (rendes laborban végzett) sem egyértelmű. A bélbiopszia (diéta nélkül természetesen) már megbízhatóbb,de itt is lehetnek anomáliák ..

Viszont fontos tudni,hogy létezik nem cöliákiás eredetű gluténérzékenység is (ebben többen szenvednek,és nő a számuk) ezt jelenleg semmilyen teszttel nem tudják kimutatni,csak a tüneteket figyelembe véve,és a többi betegséget kizárva állapítható meg .

Illetve létezik búza/rozs/árpa allergia ,a tezt nem valami megbízható .

Én azt mondom,ami érzed,hogy rosszat tesz ne edd meg .

Az ételintolerancia viszgálatra el se menj, egy nagy pénzlehúzás,semmilyen tudományos alapja nincs és mindenkinek kijön rengeteg pozitív eredmény..

De van még pár olyan betegség,amikor rosszat tesz a glutén , hiába nem vagy mondjuk cöliákiás . Pl Chron ésw egyéb bélgyulladások, nőgyógyászati gondok mint endometriózis , autoimmun pajzsmiriggyulladás stb.

Ezek miatt is lehetsz rosszul tőle . Én a helyedben elmennék első körben gasztroenterológushoz.

2020. júl. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát első körben először is ma megyek el a háziorvosomhoz egy rutin vérképre hogy abból is ki tudjunk indulni. Tudni kéne a máj, epe értékeim, vérszegénység fennáll-e CRP szint stb. ezekből már kizárható pár dolog.

Oh hát nekem 2 crohn/colitises ismerősöm van, nekik sokkal sokkal durvább tüneteik voltak azt mondták azért ezt nem mondanák annak és attól mindentől begyullad az ember ami nem múló heteken át.. Bátyámnak meg volt bálgyullasása láttam milyen az, hát az kemény.

Pajzsmirigyre tsh-ra néztek már engem másfél éve, tökéletes volt.

Nekem azt mondták mindenképp csináltassak meg vérképet, hisz az esetek kb 96%-ban kimutatja ha van. Emellett a nőgyógyászati vizsgálatot is javasolták igen.

De vérképből már okosabb leszek, sőt lehet még UHra is elküldenek előbb.

2020. júl. 2. 08:45
 9/10 anonim válasza:
Szia! Azóta elmultak a tunetek vagy megtudtal valamit?
2021. nov. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a doki gyorstesztet javasolt, mert szerinte ugyanannyira megbízható.

Ez tényleg így van?


Azt mondta, hogy jóval drágább a vérteszt és nem jobb.

Picit úgy éreztem, hogy spórolni szeretne.

ápr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!