Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez a testsúly kórosan soványna...

Ez a testsúly kórosan soványnak számít egy fiatal lánynak?

Figyelt kérdés

A testsúlyom jelenleg 50 kg körül mozog, 174 cm magas vagyok és 16 éves. Sajnos a sok fogyás és a koplalás következtében leállt a havi vérzésem még februárban. Habár nem lettem hivatalosan diagnosztizálva, egyértelmű hogy mentális betegség következtében alakult nálam ki táplálkozási zavar előbb anorexia, majd ortorexia formájában.


Sajnos nem állt egyelőre vissza a ciklusom, hiába találkozom már a közelmúlthoz képest sokkal ‘normalisabban’.


Az előbb leirtakhoz lenne pár kerdesem:

1.) kevés-e ez a testsúly?

2.) tényleg MUSZÁJ lenne valamennyit az egészségem érdekében visszahíznom?

3.) segíthet-e egy dietetikus/ táplálkozási tanácsadó felkeresése, esetleg egy általa részletesen megtervezett étrend követése?

4.) mennyire karos hogyha hosszútávon napi maximum 1600-1800 kalóriát viszek ve a szervezetembe?



2020. júl. 6. 23:26
1 2
 1/15 Tabbouleh ***** válasza:
58%

Basszus, ez olyan, mintha én írtam volna..


1.) igen, kevés

2.) igen, edzéssel szép formás lehetsz

3.) nekem nagy baromságot mondtak, zabáljak túrórudit stb. Menj el egy személyi edzőhöz, ők a kaja és mozgás téren is segítséget tudnak nyújtani.

4.) ennyit eszik egy átlag ember, persze mindenki más

2020. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tabbouleh ***** válasza:
57%

#1 vagyok

Ha gondolod, írj privit

2020. júl. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Zabálj túrórudit.
2020. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen korban még normális is lehetne ez a testsúly, ha nem lefogytál volna ennyire és mentsruálnál. Én minimum 55 kgot mondanék neked célnak, a normál bmi is ott kezdődik, de nyilvánvaló, hogy ahol mentsuációd is van, az az ideális súlyod alsó határa. Viszont kelle egy kis idő, hogy a szervezeted megszokja, hogy elegendő a súlyod. És nyilván lehetsz szép formás, de zsírt kell felszedned, mert megfelelő testzsírszázalék szükséges többek között egy ciklus műnödéséhez.
2020. júl. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Menj el dietetikushoz, hidd el nem mond hülyeséget. Én is voltam anorexiás és hidd el nekem, igenis ehetsz néha túróridit meg amit szeretnél, hisz első sorban a mentális felgyógyulásod a cél. Igenis megérdemel ennyi szabadságot. Amíg félsz bizonyos ételektől, addig nem is fogod elhagyni a betegséget. És ezt szerintem a dietetikus is közölni fogja, nem kell egyből hülyézni szegényeket (plusz egy jó pszichológus mindenképp kéne). Lehetséges a gyógyulás, én negyedik nekifutásra sem adtam fel, ennek már egy éve volt. Eleinte jöttek fel kilók nyilván és elégedetlen voltam a testemmel, de amint erőm lett hozzá, elkezdtem edzeni és hiába nagyobb a súlyom most mint akkor, sokkal jobban nézek ki (és persze jobban is érzem magam). Ha bármi kérdésed volna írj nyugodtan.

Üdv. egy ex-anorexiás 16 éves lány

2020. júl. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen kórosan soványnak számít én 167 vagyok és mikor 50 kilóval kerültem kórházba egy betegség miatt azonnal kalóriadús etrendet kértek nekem az orvosok. És mindenhol az szerepelt a papíromon, hogy "nagyon sovány" és tényleg nagyon pocsékul is néztem ki. Nekem a betegség miatt lett a fogyás. Úgy híztam vissza hogy egészséges taplálkozás mellett mindeből a zsírosabbat választottam. Tej, joghurt, fejföl stb. Plusz minden nap ettem fagyit. Te jóval magasabb vagy nálam szörnyen nézhetsz ki. Ne számolgasd a kalóriát. Minek? Egyél gyakran kisebb adagokat, ami kalóriadús. Aki írta a dietetikust hasznos tanácsot adott.
2020. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sorban reagálnék rájuk:)

(#1. írtam üzenetet)

#4. érdekes, mert a szüleim is pontosan az 55 kg-ot szeretnék elérni nálam, szerintem akkor lélegeznének fel egy kicsit. Azt tudni kell,hogy mielőtt meghíztam, ez volt a stabil testsúlyom viszonylag hosszabb ideig, tehát szerintük ezért éppen annyi ez a szám amennyi. Sajnos emlékszem, és 55 kilósan nagyon nem tekintettem magamra vékonyként, inkább “átlagos” alaknak láttam magamat.

És igen, én is sejtettem hogy zsírt kell felszednem elsősorban ...


#5. Ma elmegyünk anyukámmal egy dietetikushoz, bár nem egészen tudom elképzelni mit kellene mondanom...

+koszonom a válaszodat úgy érzem erőt adott❤️


#6. te alacsonyabb is vagy nálam, ezért sokkol a te torteneted. Azt hittem ez a súly csak egyszerűen kevés, de jaj az anorexiások közül csak a 30 kilósak kerülnek kórházba, én nem vagyok elég beteg/sovány minek aggódik a családom?!

2020. júl. 9. 10:29
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

6 vagyok. nem a súlyom miatt kerültem kórházba hanem egy betegség miatt. Viszont mivel műteni kellett az orvosok aggodtak a súlyom miatt, hogy hogy fogom bírni ha tovább fogyok mert műtét után jó darabig nem tud még rendesen enni az ember.

Nézd mindig van lejjebb. És igen van aki eljut a 30 kg ig is amikor már felkelni sem tud az ágyból. De nem hiszem hogy ez lenne a normális hasonlítási viszony. Az hogy nem jött meg a szervezeted jelzése hogy vésztartalákra kapcsolt és épülsz le fizikailag. Vitaminokra is szükséged lenne. Nekem volt mensesem akkor is. A dietetikus egy olyan étrendet fog neked javasolni ami hízlal és mellette minden tápanyagot tartalmaz amire szükséged van.

2020. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
A sulyoddal a legfőbb gond az hogy ha netalán megbetrgednel valamitől akkor fogy az ember ha akar ha nem. Neked már nincs miből így rosszakk lennének q túlélési esélyeid egy szimpla hanyós hasmenős vírusnál is amit más normális testsúllyal pár nap alatt átvészel.
2020. júl. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, nagyon. 60 kg alà nem egészséges menni ilyen magassàggal.
2020. júl. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!