Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van ez az ingadozás?!

Miért van ez az ingadozás?!

Figyelt kérdés

Van, amikor egész nap alig eszem valamit, egyáltalán nem vagyok éhes, nem érzek ürességet, ilyenkor általában egy tányér valamit eszem, plusz talán gabonapelyhet, és egész nap ennyi.

Máskor viszont egész álló nap az asztalnál ülök szó szerint, hiába eszem, folyamatosan tömném tele a hasam, amint befejeztem az egyik ételt, éhezem a következőre, nem tudok megtelni egyszerűen, akármennyit eszem, nagyon durván falánk leszek olyankor. (De azért itt ne olyanra gondoljatok, hogy tonnaszám nyomom a túl édes, vagy túl zsíros ételeket, mert azokat alapjáraton sem szeretem.)


Ezek a szakaszok kettő-négy napig tartanak, és folyamatosan váltakoznak. Egyáltalán nem értem, hogy miért. Aktivitási különbséghez nincs köze, hiszen minden napom ugyanúgy telik, bár nem úgy, mint pár hónappal korábban, ugye még a járvány előtt, mert azóta változott a napirendem, de tényleg, mostmár minden napom ugyanúgy telik.



18/L



2020. júl. 19. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán a mensidnek is köze vsn hozzá de nmetudom
2020. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy öngerjesztő folyamat szerintem. Az "evős" napokkal kompenzálod a "nem evőseket". Csak úgy tudnád megállítani, ha azokon a napokon is ennél, amikor nem érzed magadat éhesnek, normális ételeket. Az "evős napokon" vigyázz a finomított szénhidrátokkal, nasikkal, egyél valami értelmesebbet, laktatóbbat helyettük. Próbálj minden nap nagyjából ugyanabban az időben enni (reggeli, ebéd, vacsora).
2020. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam enni a nemevős napokon, de egyszerűen szinte rosszul is vagyok olyankor a kajától, ránézni se bírok, bár ez is azt igazolja, hogy bizonyára öngerjesztő folyamat, amit mondasz.

Megfogadom a tanácsaidat, köszönöm, hogy segítettél!:)

2020. júl. 19. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!