Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez most akkor megbízható...

Ez most akkor megbízható eredmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki légyszi segítsen aki ért ehhez, a héten még nem tudok orvoshoz menni a lelettel. Szóval emésztési panaszokkal voltam lgG teszten a Synlabnál - mehettem volna gasztróba, de nálunk egész augusztus végéig nincs fogadás még - és a tejre pozitív eredményem jött ki, de most van hogy azt olvasom, hogy az még nem laktózérzékenység, mert hogy az mindenkinek mindig kijön potitívra (?), hol meg azt, hogy ez igenis azt jelenti hogy szigorúan el kell hagyni.


Mert most megijedtem, hogy ha ez annyira mindenkinek kijön, akkor nem is ez lenne a problémám? Mert oké írták, hogy ne pár nap alatt várjam a csodát (tegnap előtt derült ki), de néha még megyeget a hasam. Most pár napig jó volt, mára picit megint. Vagy idő kell, mire helyreáll ebből teljesen a szervezet?


Köszi a választ!



2020. júl. 24. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
A laktózintolerancia kimutatása hidrogén kilégzési teszttel nem pedig antitest reakció alapján történik. Tök felesleges volt a vizsgálat.
2020. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Laktózról vagy tejfehérjéről van szó?
2020. júl. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tejfehérje érzékenység diagnózisa meg tünet-megvonás alapú, tehát oda sem kell antitest.
2020. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első, egyszerűen neü fogad a gasztró, nem tudok elmenni kilégzésre sem, ezzel pedig nem kívántam hónapokat ülni otthon. És a lelet szerint tejre jött ki. Méghozzá nem gyengén pozitív. Értem hogy a kilégzés támasztja alá és árnyalja pontosan a képet, de vérből is kimutatható.
2020. júl. 24. 23:15
 5/5 A kérdező kommentje:

Vagyis na persze az igaz, hogy laktózt így nem mutatnak ki, ahhoz majd kilégzéses teszt kell. De a tejfehérjét kimutatja az lgG.

Szóval második, kérdésedre válaszolva ez tejfehérje érzékenység.

2020. júl. 24. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!