Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Idősotthonba lehet kérni hogy...

Idősotthonba lehet kérni hogy a betegnek adják az infúziót?

Figyelt kérdés
Apukám idősotthonból kórházba került kiszáradással. Demens, magától nem eszik és nem iszik. A kórházba infúziót kap de mellette próbálják etetni is. Idősotthonba több beteg is van lehet hogy nincs annyi idejük rá. Lehet kérni hogy legalább infúziót kapjon?Vagy azt csak kórházba adható?

2020. aug. 17. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha annyira beteg akkor már nem viszik vissza az idősotthonba. De csak tipp, nyilván többféle idősotthon van, amiben én járatos vagyok abba nem kerülhetne vissza így.
2020. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy adnak. Nincs is jogosultságuk hozzá. Infúziót orvos rendelhet el és minimum ápolónak lehet beadni.
2020. aug. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es valasz sajnos. Csak korhazi korulmenyek kozott adhato, nem veletlenul persze.

Anyosom, aposom ugyanezen ment keresztul. Nyugat-Europa, nagyon jo otthon, de barmennyire probaltak itatni oket, alig hajlandok inni. Visszatero hugyuti gyulladasok, delirium miatt kerultek mindig korhazba, es persze olyan jo lett volna megsporolni ezt.

Idos emberek igy reagalnak, hogy nem akarnak inni. Sajnalom nagyon.

2020. aug. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Az idős otthonba (elvileg) kell lenni orvosnak,nővéreknek.

Éjszaka csak nővér van.Ha hagyták kiszáradni,itt is nagy hanyagság van .Kórházban megpróbálják felerősiteni,majd át tehetik az elfekvőre,ahol kb 2 hétig maradhat.Innét aztán valahova vinni kell.

2020. aug. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sima idősotthonban nem adnak infúziót. Vannak olyan magán otthonok, ahol van olyan ápolásoi részleg, ahol adnak. Ezek drágák.
2020. aug. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Magán idősotthon. Pszichiátriai. Elvileg orvosok, ápolók is dolgoznak. Úgy érzem hogy hanyagság.Ő sajnos nem véletlenül lett elhelyezve otthonba, 24 órás felügyelet kell neki, magától nem eszik, iszik. Ha megyek hozzá én megtudom etetni. Múltkor nővérem is megtudta.Nyilván több időt vesz igénybe de meglehet.


Csak kezdem úgy érezni ennek így értelme nincs. Hogy ebbe az otthonba maradjon akkor inkább kórház. Mert az id. otthon nem nyújt többet sőt még rosszabb is.

2020. aug. 18. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!