Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményed a szintetikus...

Mi a véleményed a szintetikus húsokról?

Figyelt kérdés

Kell ez nekünk?

Természetellenesnek tartod?

A tudomány vívmányának?

Vagy más?



2020. szept. 10. 20:00
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%

> Kell ez nekünk?


Nyilván ez kereslet-kínálat, ár, fenntarthatóság és egyebek kérdése. Nekem maximum az a döntésem, hogy adott esetben mondjuk az olcsóbb szintetikus hús árát fizetem meg, vagy meg tudom/akarom fizetni az esetleges drágább természetes húst.


> Természetellenesnek tartod?


Mivel szintetikus – ember által létrehozott, a természetben önmagában nem megtalálható –, így definíció szerint nem természetes. De a babgulyás, meg a palacsinta sem azt, azok is szintetikus táplálékok, hiszen a természetben nem találhatóak meg, nem jönnek létre maguktól, hanem az ember „szintetizálja” össze a palacsinta esetén az őrölt búzaszemeket a tehéntejjel, meg tyúktojással.


Az, hogy valami természetes, az nem feltétlenül értékmérő. A penészes alma teljesen természetes, mégsem egészséges és nem is finom. A gyilkos galóca meg pláne. A palacsinta meg szintetikus, mégis finom. A D-vitamin kapszula is szintetikus, mégis egészséges.


> A tudomány vívmányának?


Nyilván nem az irodalom vívmánya. Nem is a politika, vagy a vallás vívmánya. Nyilván a tudomány vívmánya ez.


> Vagy más?


A kérdés az, hogy ez a szintetikus hús milyen. Finom-e? A tápanyag, ásványi anyag, vitamin tartalma olyan-e, mint a húsnak? Vannak-e esetleg egészségre káros hatásai?

2020. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amennyiben normálisan csinálják, jobb minőségű, mint a természetes, és kevésbé fertőző.

Persze jó kérdés, hogy meddig ilyen. Nyilván be fog majd állni arra a leggyengébb minőségre, amit még éppen megvesznek.

2020. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!