Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A kollagén kapszula nem okoz...

A kollagén kapszula nem okoz problémákat, ha beletöröm vízbe és úgy fogyasztom a kapszulahéj nélkül? Illetve így is ott szívódik fel ahol kell?

Figyelt kérdés
Mivel a kapszulahéjben olyan anyag van, amit nem bír a gyomrom. Nutriversumos kapszula amúgy. Ilyen formában elkeverni se nagyon tudom a vízbe, mert a por összeáll és ragad mindenre egybeállva. Csak kicsit várok hogy oldódjon, aztán lehúzom.

2020. okt. 5. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kapszula gyomorsav álló, csak a belekben oldódik.

Azért teszik ebbe a gyógyszert, mert az nem bírja a gyomorsavat és a gyomorban elbomlana, hatástalan lenne.


Tehát nagyon rosszul csinálod.


Egyrészt csak bebeszéled magadnak, hogy a kapszula okozza a gyomorpanaszaidat, mert az simán csak áthalad a gyomrodon, másrészt ha a gyógyszert külön veszed be, olyan mintha nem is vettél volna be belőle, sőt a bomlási termékei meg is mérgezhetnek ilyenkor.


Vedd be a kapszulákat normálisan előírás szerint!

2020. okt. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az egyesnek, nem véletlen van abba a védőborításba "csomagolva", ha anélkül veszed be, még kárt is okozol vele.
2020. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt igy ne csinald, nincs ertelme. Ha nem tudod bevenni, akkor kollagent pont hogy por formaban is lehet kapni, amit el tudsz keverni vizben, es megihatod.
2020. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Maga a Nutriversum oldalán láttam, hogy kérdezték pont erről őket, és ők azt írták a kérdezőnek, hogy úgy is nyugodtan ihatja. Én is onnét vettem az ötletet, hogy ott írták többen, higy úgy csinálják. De ezek szerint a gyártó is csak ennyire megbízható szakértelem tekintetében... :(
2020. okt. 5. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
En is pont ezt szedem. Erdekes, en azt olvastam a kommentekben meg jo par honapja, hogy ok sem javasoljak igy fogyasztani, de akkor ezek szerint azota valtozott az allaspontjuk 😅
2020. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös ezek szerint igen. Nézd csak meg, most néztem, a facebook oldalukon pl. a szeptember 2-ai kollagénes bejegyzésüknél is azt írták egy kérdezőnek, hogy úgy is hasznosul. 🤔 😑

Köszönöm egyébként az eddigi válaszokat!

2020. okt. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!