Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állandó puffadás ellen ötlet?

Állandó puffadás ellen ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sok sok év szenvedés és vizsgálatok után, pár hónappal ezelőtt kiderült, hogy fruktóz felszívódási zavarom van. Az eredménnyel visszamentem dokihoz, annyit mondott, hogy ez van, kerüljem. Rengeteg netes cikket elolvastam és tényleg mindent elkerülök ami egyáltalán még sima cukrot is tartalmazhat. De, ennek ellenére is hihetetlen módon puffadok, alig eszek. Nap végére szinte erjed bennem a kaja. Se társasági életem, se barátnőm, de a munka is úgy rossz ahogy van, egész nap erre koncentrálok mert annyira gázosodok, alig várom, hogy elindulhassak haza. Viszont ez így nem élet, tényleg eljutottam arra a pontra, hogy inkább véget vetek az egésznek....


Köszönöm, ha elolvastad.

31/F



2020. okt. 20. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a fruktóz malabszorpcióra, ahogy a legtöbb intoleranciára, nincs kezelés. Egyedüli tünetmentességet a gyümölcscukor kerülése hozhat. Miket szoktál enni egy átlagos napon?
2020. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Fűszereket, gyógyteákat fogyaszthatsz? Kömény, édeskömény, fahéj, borsmenta stb. segíthet a puffadás leküzdésében.
2020. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Régen még az eredmény előtt sok fajta vény nélküli gyógyszert próbáltam. Emésztő enzimeket is. Még utolsó próbaként adtam egy esélyt a gymbeam digezyme termékének. De ezzel se jobb
2020. okt. 20. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Fodmap diétát próbáltad? Lehet mással is probléma van egyébként, allergéneket, glutént, tejtermékeket is kiiktattad egy próba erejére legalább? Az is lehet, hogy a folyamatos gyulladás és irritáció miatt nem tudod már jól emészteni azt sem, amivel amúgy nem lenne problémád. Ehhez regenerálni kell a beledet, erre is vannak módszerek a mindenféle bogyó szedésen túl is. Mert a mindenféle pro és prebiotikumokkal is vigyázni kell, mert lehet a te helyzeteden épp csak rontanak mert nem a jó bélflóra elszaporodását segítik.
2020. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!