Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mennyi kalória? Kevés?

Ez mennyi kalória? Kevés?

Figyelt kérdés

Reggelire 1 sajtos bundás kenyér, 2 dl. tej.

ebédre Gombás húsos pörkölt galuskával. 1 tányér.

Vacsorára. 1 bagett két virslivel, majonézzel..

közbe ettem egy jékrémet, pár szem cukrot, és szilvát. (4-5 szem.)


2010. aug. 9. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok, legalább 2000 Kj. Csak a szénhidrátja több mint 600g.
2010. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

nem nagyon értek az ilyenekhez, ezért megkérdem.. mennyi az átlag kalória bevitel? vagyis ami egészséges...


amúgy 14/L

2010. aug. 9. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:

1500 KJ/nap, de ebben van átlag mozgás is.

Pont olyanokat eszel, amiben nagyon sok a szénhidrát. Galuska, majonéz, bagett, jégkrém, cukor.

2010. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
akor most "kövérnek" kéne lennem?
2010. aug. 9. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, csak hogy ez sok egy napra.Ha van mellette mozgás, akkor a szervezet elégeti a fölös kalóriákat.Ez majd akkor lesz baj, ha egyszer idősebb leszel és ülőmunkát végzel.
2010. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt meg tudod nézni, hogy mennyire lenne szükséged. Gyanítom, hogy 1500-nál jóval többre, mert tizenévesen több kell. Az 1500 kalória normális fogyókúrához szükséges (felnőtt nőnél).


Szerintem nem a mennyiséggel van baj, hanem a minőséggel, mindhárom főétkezésre tömény fehérlisztes dolgokat ettél, zöldséget viszont egyáltalán nem. Az a pár szem szilva nagyon kevés, a jégkrém és a cukor viszont fölösleges és egészségtelen.


Nem kéne kövérnek lenned, anyagcserefüggő, ki mitől mennyi idő alatt hízik el, de ha nem hízol, sajnos a cukor és liszt neked is pont olyan egészségtelen, és hosszú távon ugyanazokat a betegségeket okozzák, mint a kövéreknek.

2010. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi az oldalt. :)


hát én sajnos nagyon sovány vagyok. :( Pedig egy nap minimum ennyit eszek...

2010. aug. 9. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!