Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kezdjek bele az egészsé...

Hogyan kezdjek bele az egészséges életmódba?

Figyelt kérdés

Mindig próbálok belekezdeni, de mindig belebukok. 4 en vagyunk. És szeretnék is egészséges ételeket csinálni a gyerekek miatt is. Meg most már lesz autó is lassan, így hamarabb eljutok boltba friss alapanyagért. Mert eddig havonta 1x voltunk és ugye nem igazán vásárolhattam olyanokat amik nem fogynak el hamar.

Na, csak mindig ott bukok el, hogy pl párom nincs oda ezért. H csak zöldséget egyén. Vagy ne egyen húst. Fizikai munkát is végez, így még is értem. A kusz kuszért vagy bulgulért sincs oda. De mi a gyerekekkel sem eszünk ám meg mindent. Ők is én is nagyon válogatósak vagyunk. Így a főzésben is mindig belefulladok, hogy mit is kéne. Eszünk gyümölcsöt, zöldséget. Szeretik is szerencsére a gyerekek is. De pl sülve vagy párolva meg nem ennénk. Ezért is nehéz.

Vagy pl a tejet mivel pótoljam. Elvileg a növényivel. De azok közül se feltétlen lehet adni a gyerekeknek max 3 éves kortól. Meg az 700 Ft tól van. És nálunk havi 3 karton tej biztos elfogy.

Ki mit tanácsol, ki hogy csinálja?



2020. nov. 30. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell egyből mindent változtatni. Ha a gyerekek, férj kizárólag rántott húst sült krumplival akarnak enni, akkor csinálj azt, de csinálj kevesebb sült krumplit és egy salátát is hozzá. Vagy ne az ebedet reformáld, hanem a reggelit: szendvics helyett készíts smoothiet. A desszert ne süti legyen, hanem gyümölcssaláta.


Radikális változtatások nem fognak atmenni. A növényi tejet meg felejtsd el. Nem egészségtelen a tej.

2020. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a hús sem egészségtelen.
2020. nov. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Eléggé végletekben gondolkodsz. Nem, nem kell csak zöldségeken élni, vagy a húst elhagyni. Kuszkusz és bulgur sem kell.

Ha esztek gyümölcsöt, zöldséget, az jó. Ha tudtok, egyetek többet.

Nálunk évek óta nincs itthon tej, mivel ketten is érzékenyek vagyunk rá. Nem olyan nehéz nélküle. A férjem és a nagyobbik gyerekem átszokott a kaukázusi kefírre, más tejtermékeket is esznek. Főzéshez natúr kókusztejet használok, kb. 1 doboz kell hetente. Inni vizet vagy teát (gyógyteák, gyümölcstea) szoktunk.

Az, hogy egészséges-e a tejivás, eléggé vitatott. Nekünk jobb nélküle.

Az étrendváltást egyedül kezdtem el. Főleg húst (halat, belsőségeket is), zöldségeket, gyümölcsöket, tojást, olajos magvakat eszem, néha rizst és krumplit is, ezekből sokféle finom ételt tudok főzni. Az étolajtól megváltam, zsírt, kókuszzsírt és vajat használok helyette. Cukor nincs itthon, csak méz és eritrit, csokiból csak jófajta étcsoki. Búzaliszt helyett a saját ételeimhez (pl. főzelékekbe, rántott húshoz) általában zabpehelylisztet használok. Szedünk pár étrendkiegészítőt, vitamint is. A saját ételeimet nem erőltetem a többiekre, ha szeretnének, ehetnek belőlük, érdekes módon egyre többfélét meg is esznek. A férjem pl. nagyon szereti a főzelékeket, zöldséges rakott ételeket és a brokkolikrémlevest, amit szoktam csinálni. Utóbbin nagyon meglepődtem :) Még a gyerekek is szívesen megeszik, főleg, ha teszek bele pirított zsemlekockát.

Hétvégén olyan ételeket főzök, amiket mindenki szeret, a hagyományos köretek helyett magamnak csinálok egy kis párolt vagy sült zöldséget, salátát. Én szerencsére nem vagyok válogatós, szinte minden zöldséget megeszek. Ilyenkor télen sok sütőtököt eszem, sütve, főzve, finom sütiket is lehet belőle sütni. A gyerekek is szeretik.

Mindig van itthon többféle friss gyümölcs, a fagyasztóban mirelit bogyósok, meggy is. Néha szoktam csinálni gyümölcsturmixot (1 dl kókusztejjel + vízzel), a reszelt répa-alma-cékla is nagyon finom.

Még egy tipp: a krumplipürét csinálhatod felesben karfiolból. A férjemnek ízlett :)

2020. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!