Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van-e olyan étel aminek...

Van-e olyan étel aminek alacsony a glikémiás indexe, de mégis hízlal?

Figyelt kérdés

Sajnos van egy olyan problémám, hogy egyszerűen nem tudok hízni, de ha tipik hízlaló kajákat eszem akkor brutális gyulladások (pattanások) jelennek meg az arcomon, ami nemcsak iszonyatosan undorítóan néz ki, de még baromira fáj is. Az utóbbi időben felfedeztem, hogy általában akkor jönnek ki ilyen nagyon durván ha valami kifejezetten zsírosat eszem (zsíroskenyér, lángos, olcsó szalámi), de alapvetően nincs sok ötletem, hogy mi lehet az ami egyszerre hízlal és mégsem virágzom ki tőle.

tudom, el kéne mennem dietetikushoz, de sajnos mostanában nemigen van rá költségvetés, így önállóan próbálok okoskodni. Mint megtudtam főként a tejtermékek és a magas glikémiás indexű ételek hozzák elő elsősorban a pattanásokat. Én úgy tudom (erősítsetek meg vagy cáfoljatok), hogy pl köretnek egy tökjó választás lenne a bulgur - mivel alacsony a glikémiás indexe, mégis tele van szénhidráttal, így pl ajánlják tömegnövelő étrendekhez is. Van-e még ilyen étel? Nem tudom pontosan hogyan tudnék neten rákeresni, így gondoltam hátha tud valaki mondani valami okosat.


továbbá ezt sem tudom szentírásnak venni, mert elvileg a fehér pékáruknak is magas a glikémiás indexe, mégis ha mondjuk fehér zsemlés szendvicset eszem akkor nem jelennek meg ilyen durva elváltozások a bőrömön, vagy csak nem feltűnő mértékben. Mostanában amit eszem az egyszerű zsemlés szendvics, uborkával, csirkemellsonkával és sajttal, lightos margarinnal, így egyelőre úgy néz ki, hogy eltűnőben vannak a pár nappal ezelőtt megjelent pattanások, de ettől függetlenül nem lenne az igazi minden nap szendvicsen élni, úgyhogy érdekel milyen lehetőségek lehetnek még.


A válaszokat előre is köszönöm.

25/F



2020. dec. 3. 22:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Azok nem hízlalnak.
2020. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze. Szalonna. Alacsony a glikémiás indexe és hízlal.
2020. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!