Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem emésztek normálisan?

Nem emésztek normálisan?

Figyelt kérdés

A gondom a következő. Napi szinten nem eszek sokat, kb 1600 kalória.

Ülő munka miatt próbálok figyelni rá. Viszont mostanában mintha nem emésztenék, nagy és kemény a székletem. Eszek/iszok napi szinten natur joghurtot és kefirt. Bármilyen ötletet szívesen meghallgatok. Előre is köszönöm! F



2021. jan. 10. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány liter folyadékot fogyasztasz és mit?

Rostokat biztosan eleget viszel be a szervezetedbe?

A joghurt/kefír jó ötlet, de a változatosságra is ügyelni kell, nem csak a kalóriákra!

2021. jan. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Jobb a savanyú káposzta.
2021. jan. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#1-nek. 1,5-2 liter vizet, de sose ittam ennél többet (nem bírok, csak pisilni járok) mostanában igaz a kávé sok volt. De már visszaálltam a reggeli egyre. Cukros löttyöket egyáltalán nem iszok. Rostokból lehetne többet. Édességből amúgy semmi, kivizsgált fruktóz felszívódási zavarom van.
2021. jan. 10. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:

A két liter víz így télidőben akár még elég is lehet, persze attól is függ, napközben mennyi folyadékot vesztesz, mennyire vagy meleg környezetben, mennyire izzadsz. A folyadékbevitelt pedig inkább a szomjúságodhoz igazítsd, és ne ahhoz, hogy, jaj, csak ne kelljen pisilni.

Ez a fruktózos zavar mit jelent: gyümölcsöket se nagyon eszel?

Tudod: „naponta egy alma az orvost távol tartja”. (Bár a rossz nyelvek szerint ez csak akkor igaz, ha jól tudsz vele célbadobni. ☺) De egy-két alma tényleg jó.

Rostnak például ott van a korpovit keksz, annak tavaly kijött egy „sokmagvas” változata, az még finom is.

2021. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

😁.

Igen, gyümölcsöket kerülöm. Mondjuk mostanában jóval több tejterméket ettem.

2021. jan. 10. 10:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!