Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az emberi hús nem nyersen...

Az emberi hús nem nyersen való fogyasztása is okozhat betegségeket?

Figyelt kérdés

Már most az elején: Nem akarok megenni senkit csak érdekel a téma :D

Feltételezem hogy nyersen nem a legegészségesebb, és hosszútávon sem, bármilyen formában.



2021. jan. 11. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen okozhat
2021. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezért haltak ki a kannibálok (egy-két helyet kivéve).
2021. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nézd meg a Uruguay rögbicsapat történetét film címe Életben maradtak .
2021. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Mi a baj a kannibalizmussal nem etikai, hanem biológiai értelemben?


Nagyon leegyszerűsítve, minél közelebb áll egy élőlény fehérje szerkezetéhez az elfogyasztott élelmiszer szerkezete, annál kevesebb átalakítással, annál hatékonyabban tudja beépíteni a saját testébe.


Ezen megállapítás alapján azt gondolhatnánk, hogy a kannibalizmus a legjobb megoldás a táplálkozás szempontjából, de az a gond, hogy az esetleges hibás, beteg, vagy sérült fehérjéket is könnyedén beépíti ilyenkor a szervezet, ezért hosszú távon betegségekhez vezet ez a megoldás.


Ezért nem csak a közvetlen kannibalizmust kell elkerülnünk, tehát az emberevést, hanem ezt a megoldást a hozzánk vezető táplálékláncból is ki kell zárnunk, azaz nem szabad kannibalizmusra kényszerítenünk az étrendünkben szereplő állatokat.


Ezért születtek szigorú rendelkezések például a sertés tartásra, az ételmaradékok állati tápanyagként, moslékként történő felhasználásának tiltására, stb.

(Mert ebben az esetben például sokszor sertés húst tartalmazó moslékkal etették régen a sertéseket, amivel kannibalizmusra voltak kényszerítve.)

2021. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3. Részben amiatt is tettem fel a kérdést, bár még nem néztem, olvastam.


Köszönöm mindenkinek egyébként :D

2021. jan. 11. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Ez a fehérjés okoskodás, amit itt előadtak elég nagy katyvasz a fejekben. Nos, ha te egy húst normálisan megsütsz, akkor abban minden megdöglik és a fehérjék is denaturálódnak, magyarul elvesztik eredeti formájukat. Tehát biztonságosan meg lehet enni.


A probléma a nem jól átsütött hús fogyasztásával van. Bizonyos kannibál törzsekben sok áldozatot szedett a Kuru betegség, a betegséget egy fertőző természetű fehérje, egy prion okozza, a prionok, olyan fehérjék, melyek általában elfogyasztva replikálódni képesek a testben és főleg elbutulást, szellemi leépülést, idegrendszeri tüneteket és halált okoznak. A kannibálok nyersen fogyasztották el az elhunyt szerveit, hogy annak ereje és tudása beléjük szálljon, és az erő helyett megkapták a teljesen ép fehérjét. Ők is megbetegedtek, ellenben ha megsütötték volna normálisan a szerencsétlent, akkor semmi bajuk nem lett volna, mert a fehérje elvesztette volna az eredeti szerkezetét.


Ami az állatok kannibalizmusát illeti, ott szintén a jól átsütöttség a kulcs. Nos vannak állati prion betegségek, a kergemarhakór tipikusan ilyen, a marháknak nem szokták elősütni az állati eredetű kiegészítő takarmányt, és szépen végig lehetett fertőzni teljes telepeket kergemarhakórral. A probléma tovább súlyosbodik, ha tudjuk, hogy a Creutzfeldt–Jakob betegség ami már emberi megbetegedés, prionja véletlenül megegyezik a kergemarhakór prionjával, és ha belegondolunk, hogy hogyan is szoktunk marhát enni, főleg beefsteak-et... Bizony... tatár, raw stb. nem jól átsütve. Magyarul, a kannibál marha fogyasztása minket is meg tud betegíteni, gyógyíthatatlan betegséggel. Ezért célszerű pl. magyar marhát enni, Magyarországon ugyanis soha nem volt kergemarhakór.

2021. jan. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó! Rokonomnál pár éve volt kerge juh.
2021. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre gondoltam én is, hogy átsütött állapotban fogyasztható-e komolyab betegség nélkül.


Nem találtam én sem véletlennek hogy rengeteg kannibál gyilkos/sorozatgyilkos végtére is nem az emberhúsba halt bele.


Arra azért én is gondoltam hogy az ilyen törzsek nyílván emiatt haltak ki :/

2021. jan. 12. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!