Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehetek ilyen vékony, ha...

Hogy lehetek ilyen vékony, ha ennyit eszek?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell rólam, hogy glutén- és tejmentesen étkezem, mert ezeket sajnos nem bírom. Szóval amiket felsorolok, gluténmentesek avagy növényi alapúak. Mai menüm: reggelire 3 tojás + 1 banánból “palacsinta”, ebédre nagy adag csirkés bolognai tésztával, délután egy joghurt gyümölccsel, este 2 szelet barna kenyér sonkával és sajttal, most pedig eszek még egy adag müzlit is. 157cm/45 kg vagyok. Ez sok kajának számít, vagy csak én gondolom annak?

2021. jan. 19. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkretan hizni akarsz, vagy csak fura hogy nem hizol?


Egyebkent soknak szerintem annyira nem sok (bar a testsulyodhoz azert nem semmi) , viszont ezek a jobb fajta szenhidratok (barna kenyér jobb mint a feher), es nem chipsel meg csokival tömöd magad szoval. Szerintem ez teljesen megfelel mondjuk egy dietas menunek.

2021. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Én szeretnék hízni, régebben ettem hamburgert, pizzát meg mindenfélét, de akkor se híztam, bár ott a glutén miatt nem ment valószínűleg...most viszont sokkal jobb lett az emésztésem, de így sem tudok hízni :( Pedig ugyanazt eszem mint eddig csak glutén meg tejmentes változatban. Chipseket nem szeretnék zabálni, mert nem akarok plöttyedt narancsbőrös lenni. Azért nekem fontos az egészséges étrend. Máshogy nem lehet hízni? :D Vannak olyan kaják, amik hízlalnak, de közben egészségesek is? Gondolom még edzéssel lehetne, csak most zárva vannak a kondik.
2021. jan. 19. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem sem sok, bár így nehéz megmondani, az hogy nagy adag például így elég tág fogalom.
2021. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Leírnátok, hogy ti miket esztek egy nap? Csak hogy legyen összehasonlítási alapom.
2021. jan. 19. 22:15
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem zsíros akarsz lenni, akkor edzened kell. Teljesen mindegy, hogy chipsből, vagy egészséges ételekből viszed be a plusz kalóriát, a zsír, zsír lesz rajtad.

Egyébként az olajos magvag egészséges kalória bombák.

2021. jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is az olajos magvakat ajánlom. Dió, kesudió, mandula, tökmag, pisztácia.
2021. jan. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vszeg ez a normális súlyod.


Nekem 52-53 a 169 cm-hez, ami kevés, de bármit eszek-sportolok, edzek, max 55-nél megáll a tudomány :D Ez van, elfogadtam magam így.


A barna kenyér, az milyen lisztből készült? ;)

2021. jan. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 nem tudom, gluténmentesből nekem nincs nagy választék, azt veszem, ami van a polcon :D Amúgy gondolom kukoricaliszt vagy szója.


Egyébként igen, lehet, hogy nekem ez az alap súlyom, bár pár éve alaphelyzetben 48 kg körül voltam. Ezért gondolom, hogy inkább valami felszívódási zavarom volt, a glutén/tej miatt. Edzéssel én 50-re is fel tudok menni, de ahhoz ki kéne nyitniuk az edzőtermeknek, az itthoni edzés nekem sz*rt sem ér. Amúgy szerintem te is tudnál többet hízni edzéssel, heti 2-3 alkalom, de azt olyan keményen csináld, hogy utána 1-2 napig fájjon mindened :D Plusz sok fehérjét kell fogyasztani.

2021. jan. 21. 09:57
 9/10 anonim ***** válasza:
"Nagy adag" tészta bármit jelenthet. Milyen joghurt, mennyi, milyen gyümölccsel. Tojásnál is vannak kicsi tojások meg kétszer akkorák is. Egy adag müzli nekem kb. 5-600 kalóriát jelent, neked lehet 200-at. Az se mindegy, hogy egész nap csak ülsz vagy ide-oda rohangálsz, biciklizel stb. Szóval most ez alapján lehet (hasraütök) 1500kalóriát súrolod, de lehet 2000 felett eszel, senki se tudja. Egyébként ha nem edzel (és nem nézel ki ténylegesen anorexiásnak), akkor nem feltétlenül kell hízni, mert abból csak zsír lesz.
2021. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Olyan 23 evés koromig én is így voltam.

26 leszek, bizony a kijárási korlátozások alatt felszedtem én is. Sosem voltam kövér, de hozzam képest. Ha szép vékony szeretnek lenni, oda kell figyelnem a kenyér evésre főként.

A legtöbb eddig 165/55kg volt. Tudom nem a világ vége, de azért nagyon latszott rajtam.

51-52 szoktam lenni. 19 evésen 48-49.

Most 52-53 kg. Pici számok de én észreveszem.

Anyu apu inkabb vékony alkat nálunk.


Szóval szerintem a kor is sokat tesz :-)

2021. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!