Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5 napja fogyózom és 3 napja...

5 napja fogyózom és 3 napja színtelen a vizeletem, én ezt nem nevezném normálisnak, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

5 napja fogyózom és 3 napja, hogy az edzőm szerint igyak meg óránként 300ml vizet. Én kb. 350-400ml-et kezdtem el fogyasztani óránként, időzítőre állítva.

Azonban nem tetszik, hogy a vizeletem tartósan színtelenné vált.

Tudom, hogy attól, hogy sokat iszom, ám ez NEM HELYES. A báty szerint ez jó, de szerintem ez nem jó. Noha a hólyagom, a vesém tisztább lesz, a vérem hígabb, óránként minimum 2x megyek el mosdóba. Az 1.vizelést leszámítva mind színtelen.

Így sem eszek túl ásványokban gazdagon, most azt ankeveset is mossam ki magamból?


Azt észrevettem, hogy a vérem tényleg híg lett, ezt a nyakamban érzem, hogy lüktet.


Tisztított vizet iszom amúgy és eddig nem éltem folyadék gazdag életmódot.


Szerintetek tartsam a víz ivást vagy csökkentsem a mennyiséget?


Ha valaki szeretné követni a fogyásom, tanácsokkal látna el, az kérem kövesse az oldalam. Nagy segítség lenne számomra. Köszönöm


[link]



2021. jan. 20. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túlzás ennyit inni. Nem tudom, mekkora vagy és mennyit izzadsz, ettől is függ, mennyire van szükséged. A vizeletnek ideális esetben szalmasárga színűnek kellene lennie.
2021. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 erogeen ***** válasza:

Ivóvíz szükséglet

3dl/10testsúly kg.

Ennél kicsivel többet írhatsz, de az 5dl/10kg fölötti mennyiség értelmetlen, sőt, lehet h káros.

2021. jan. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bferike ***** válasza:

Elméletileg a bilirubin nevű anyagtól sárga alapvetően a vizelet. Ha te magad nem sárgultál be, akkor nincs semmi gond.


Érdekes, hogy a kínai orvoslás nem javasol ekkora víz fogyasztást(igaz ők isznak elég levest).

2022. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kb 2 liter víz elfogyasztását tartom egy átlagos ember napi vízszükségletének. Átlagos zöldség és gyümölcs fogyasztás mellett. Aki sok dinnyét eszik mostanában, az nyilván fogyasszon annyival kevesebbet. Lehet, hogy neked is a 350-400-ról le kell jönnöd az ajánlott 300-ra, vagy még lejjebb.

"Így sem eszek túl ásványokban gazdagon, most azt ankeveset is mossam ki magamból?"

Ettől nem kell tartanod. Az egészséges vese a vizelet megképezése közben gőzerővel dolgozik azon, hogy a számodra létszükséglet anyagokat és ionokat visszaszívja. Ezt biológiából majd tanulni fogod (vagy tanulnod kellett volna).

[link]

2022. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!