Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel pótoljam a folyadékot...

Mivel pótoljam a folyadékot ha nem birom meginni vizet, de kb minden más egészségtelen?

Figyelt kérdés

Rosszul vagyok a víztől, ez elég nevetségesen hangzik, régen nem volt vele bajom de nagyon sok éve egyáltalán nem iszok vizet.

Leginkább teákat, szörpöt, kólát ittam eddig de abból is max fél liter egy nap, néha több néha kevesebb.

Csodálkozok hogy még nem száradtam ki..

A bőröm nagyon csúnya állalotban van emiatt.

Most szeretnék egészségesebben élni, ehhez meg kell innom minimum 2-3liter folyadékot egy nap.

Hogyan szokassam magam hozzá a vízhez?

Gondoltam a zöld teára de ilyen mennyiségben az sem egészséges a koffein tartalma miatt és a citromos víz sem mert kikészíti a gyomromat.

Talán nem csak nekem van ilyen problémám, hátha tud valaki segíteni akár abban hogy mit érdemes így innom vagy hogyan szokjak hozzá, valami jó ötlettel.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat



2021. jan. 28. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg szénsavas víz, vagy 100%-os gyümölcslevek?
2021. jan. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

tej?

ízesített víz?

narancslé, vagy másmilyen gyümölcslé?

esetleg ilyenek, hogy kókuszvíz?

2021. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont zöld tea? De komolyan, annyi de annyi gyümölcs tea van a piacon. Egyet csak szeretni fogsz egy kis édesítőszerrel (nem kell cukor legyen) meg citrommal.

Vagy veszel cukor mentes kész teákat, és azt iszod.

Én az ízesített vizekkel szoktattam magam rá az ivásra. Van belőle savas meg mentes is. Igaz, ki kell próbálni vagy ötöt mire találsz egy márkát ami ízlik.

2021. jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a gyümölcstea jó tipp (csak figyelj, hogy tényleg gyümölcstea legyen, olvasd el a feliratot is - attól még, hogy rá van rajzolva a gyümölcs, lehet fekete tea is gyümölcsízesítéssel). Ihatod hidegen, melegen, édesítővel, anélkül stb.


A gyümölcslé, ha töményen iszod, tényleg elég cukros. De csinálhatsz belőle "szörpöt": fölhígítod vízzel, úgy már nincs olyan sok cukor egy liter italban. Fokozatosan hígíthatod egyre jobban, ahogy hozzászoksz az enyhébb ízhez.


Sovány tejből is megihatsz egy litert is egy nap. Persze van, aki szerint ez is káros, és valóban egy liter tejben van kb. 50 g cukor, de a gyümölcslével ellentétben a tejcukrot nem számolják bele a hozzáadottcukor-limitbe.


A folyadékbevitelbe a leveseket is bele kell számolni (de persze azok általában sósak, úgyhogy nem jó túl sokat enni belőle). Ugyanígy a gyümölcsök, zöldségek víztartalmát is számolhatod.

2021. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsteákat nem szereted? Sok olyan van, amibe semmit nem kell rakni, mert édesítés nélkül is jó. A Milford teák például nagyon finomak, én most almás-fahéjasat szoktam inni, de nagyon szeretem a cseresznyés-citromosat, a gyömbéres-narancsosat és a citrusos zöldteát is.
2021. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen viztol vagy rosszul? Csapviz? Asvanyviz? Tobbfele van, en tobbet kiprobalnek. Nem kell 2-3 litert inni, az etelben is van folyadek.
2021. jan. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak gyógyteák is, amiket lehet inni egészségesen is, akár minden nap, nincs bennük koffein és még finomak is. Ilyenek pl. a hárs, a borsmenta (az arabok is mentateát isznak), a rooibos, a citromfű. 3-4 decibe teszek egy teáskanál mézet, vagy üresen iszom.

Én télen, hidegben nem kívánom a hideg vizet, keveset tudok belőle meginni. A folyadékbevitelem nagy részét leves, turmix és tea teszi ki, ehhez még hozzájön a gyümölcsök és zöldségek, egyéb ételek víztartalma is, összesen kb. 2 liter jön így össze. Úgy érzem, nekem ennyi elég télen az 50 kilómhoz.

2021. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sunshinedoll ***** válasza:
Igyál koffeinmentes teákat, csinálj leveseket és egyél sok gyümölcsöt.
2021. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :)

Szénsavas vizet abszolút nem iszok és már semmilyen szénsavas üdítőt. A víztől úgy önmagába rosszul vagy lehet csapviz, ásványvíz stb.

Talán 1 fajta van amit eliszogatok de abbol se birok sokat

A gyümölcslevek és a gyümölcstea jó ötlet én eddig azt hittem mindbe van koffein ':D

Akkor megpróbálom úgy hogy több mindenből iszok/eszek és csak összejön az a 2liter:)

Köszönöm még egyszer :)

2021. jan. 28. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!