Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok nyelni? Mit tegyek?...

Nem tudok nyelni? Mit tegyek? Volt már veletek ilyen?

Figyelt kérdés

Mikor iszok vagy eszek agyon rágom és sokáig fesszengek míg le nem nyelem. Egyszerűen rettegek attól, hogy nem megy le. Tudom, hogy nem így működik és nincs mitől félnem. Folyton ez jár a fejembe már teljessen felidegesítem magam mire oda jutok, hogy ehessek. Lassan két hónapja alig eszek kemény 5-6 kg le is ment rólam. Amúgyis sovány voltam, félek ha így folytatom el fogok fogyni. Voltam orvosnál is a héten, azt mondta nincs semmi bajom, csak a stressz. Ami igaz is. Megesz az unalom két hónapja be vagyok zárva és teljessen szét vagyok csúszva. Azelőtt minden király volt. De tényleg nagyon boldog voltam, de a szigorú coronai szabályok megakadájozzák hogy a barátaimmal találkozzak vagy suliba mennyek. Egész napokat csak kattogok, lehet meg is fogok már őrülni.


Mit tudtok tanácsolni? Volt valaki már hasonló helyzetbe? Mindenféle hobbikkal próbálom lekötni magam, de mindenre ráunok. Nincs motivációm. A nyeléstől való félelmem meg szószerint kikészít, mindig éhes vagyok fáj a hasam stb. Az orvosom a fresubin-t írta fel, viszont eddig nem vettem észre hogy valamit is érne. Ti tudtok valamit ami kicsit megnyugtat vagy jobb kevdre derít?


17/L



2021. febr. 5. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Olvass utána.

A nyelés teljesen mechanikusan és automatikus reflexszerüen működő történet. Teljesen felesleges paráznod.

2021. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Találj magadnak egy pasit, a szex csodákra képes. Ez a legjobb nyugtató/kedélyjavító.
2021. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Tudsz nyelni, és le is megy. Erőltetni kell. Nem két napot fog igénybe venni sajnos, inkább 2 hónapot.
2021. febr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi váltotta ki? Félrenyeltél és megijedtél?


Nekem gyógyszerrel volt ez, párszor megakadt már a torkomon pl az algopyrin...tudom mit érzel, de muszáj erőltetned. Ne félj. Ha úgy jobb, egy darabig intézd úgy, hogy ne legyél egyedül evés közben, talán ez növeli a biztonságérzetedet.


Ha rövid időn belül nem javul, akkor viszont menj pszichológushoz, mert így azért mégsem maradhatsz. :)

2021. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Aranyosak vagytok, már ez is segített megnyugodni egy kicsit:) 2. Komentje is jól jött legalább mosolyogtam rajta egyet.

4.Nem tudom mikor volt pontossan, hogy először pánikoltam be egy félre nyeléstől, de nagyon bennem maradt. Csak így normál hétköznapokba fel se tűnik van jobb dolgom mint ezen izélni, de most más se köti le az agyam mint ez a hülyeség.

2021. febr. 5. 18:04
 6/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Eszembe jutott még, hogy esetleg a figyelem elterelés még bejöhet. Mondjuk próbáld ki, hogy evés közben olvasol, tv-zel, hátha úgy nem a rágáson agyalsz. Egy próbát megér.

2021. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó tanács. Már próbáltam is és van is mikor beválik, de sajnos nem mindig...
2021. febr. 7. 12:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor még egy (4,, 6.), bár ez kicsit elvontabb... vizualizáció - nekem többször bevált - esténként, elalvás előtt képtéke el, hogy eszel, minden gond nélkül megrágod és lenyeled az ételt. Képzeld el, hogy jól esik, hogy szorongás nélkül csinálod, hogy sikerül. Éld bele magad teljesen, mintha álmodoznál. Ennyi. Pár nap, hét után éreztetni fogja a hatását. Veszteni nem veszthetsz vele, napi pár perc csak.
2021. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"képzeld el", nah :)
2021. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy ennyit segítesz. Ezt az utobbit 100% hogy ma kibróbálom. Magamból kiindulva még lehet be is fog válni, hisz a problémám is fejből ered és csak beképzelem.
2021. febr. 7. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!