Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj az, ha néha csak egyszer...

Baj az, ha néha csak egyszer eszek egy nap?

Figyelt kérdés

Általában kétszer szoktam, de mostanában egyre többször az az egy eltolódik késő délutánra, és aztán már nem vagyok éhes. Szerintem nem eszek akkor az egyszeri alkalommal sem extrém mennyiséget vagy ilyesmi.

Mindenhol hallom, hogy ötször kéne egy nap, próbáltam, de nem megy. Hiába osztom el az adagot több kicsire, valahogy az agyam ugyanúgy reagál és nem vagyok éhes egy idő után.

Amúgy igyekszem változatosan meg egészségesen étkezni, sok zöldség, sok fehérje, stb.


2021. márc. 19. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó, nem egészséges. Minden szokás kérdése.

Én mindig 15 órakor ebédeltem az utóbbi időben. Felvettek egy új munkahelyre, ahol 12kor ebédidő. Fura volt, de megszoktam. Hétvégén 12kor már jelez a gyomrom, h.éhes vagyok.

2021. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell ötször enni. Hagyni kell a beleidet is pihenni (regenerálódni), mert ha állandóan csak zabálsz könnyen béldaganatot kaphatsz.

Az egy kevés, de nem baj, ha nem vagy éhes. De a 2-3 lenne az ideális

2021. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az epe miatt kell sokszor keveset. Én a saját káromon tanultam meg.

Mióta kijöttem a kórházból, ahol egy belgyógyász és egy dietetikus elmagyarázta az epe működését, azóta életmódot váltottam és betartom. Ez kb három éve volt.

Az epe folyamatosan ereszti az epefolyadékot, és mindig kell legyen valami a gyomorban ami felszívja hogy ne pangjon. Egyszer-egyszer nem lesz baj, de ha évekig így étkezik az ember, akkor tönkremehet az epéje. Persze ez is olyan hogy van aki harminc évet letol láncdohányosként és semmi baja, más meg csak mások füstjét szívja passzívan, és elviszi a tüdőrák.

Nem törvényszerű hogy nálad is baj lesz, de elég nagy így az esély rá.

2021. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálam az is a gond, hogy reggel egyszerűen képtelen vagyok enni, kifordul a számból az étel, már a gondolata is rossz. Ez kisgyerek korom óta így van. Pedig isten a tanúm, én próbálkoztam, sokszor, de jobban érzem magam, ha nem erőltetem, hogy aztán a hányingerrel küzdjek. Dél körül tudok általában leghamarabb enni.

3-as: és ennek az epés problémának van valami tünete, ami előre jelzi, hogy ilyen gond lehet?

2021. márc. 19. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem gond. Ha úgy vesszük, a távoli múltban sem volt lehetősége az ember őseinek rendszeres étkezésre. Nem véletlenül mondogatják, hogy az éhezésnek is megvan a maga pozitív tulajdonsága. Kérdéses, hogy azóta mennyit változott az ember emésztőrendszere, de nagy probléma nem lehet belőle.
2021. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Semmi előjele nincs. Egyszer csak jön az epegörcs.

Fogalmam sem volt róla hogy baj van, pedig ez nem pár hónap alatt alakul ki.


A távoli múltban pedig átlagban 30 évig éltek az emberek.

2021. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

6

Ez jogos felvetés.

2021. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Utána fogok nézni ennek az epegörcsös dolognak, nem szeretném, hogy legyen valami negatív hatása. Egyelőre soha nem volt semmi bajom, de hát biztos voltam benne, hogy nem véletlenül mondják. Megpróbálok majd mindent megtenni, amit tudok.

Egyébként nem kötekedésnek szánom, meg nem is kapcsolódik a kérdésemhez, de az átlag 30 év nem aszerint jön ki, hogy 30 évesen patkoltak el, hanem bele van véve a nagy gyermekhalandóság is, ami leviszi az átlagot. Csak sokan félreértik. Meg persze az is benne van, hogy sokan haltak meg változó életkorban olyan betegség miatt, ami már akár gyógyítható, akkor meg nem volt az.

2021. márc. 19. 19:32
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

8

Nem az elmúlt 1-2 ezer évre gondoltam, hanem jóval régebbre. Igaza van a hozzászólónak, akkor valóban sokkal rövidebb ideig éltek az emberek. Bár nem tudom, hogy ez bármit is változtat a felvetésen. Bizonyos időközönkénti kopalalásnak vannak pozitív hatásai, de legfeljebb heti rendszerességgel gyakorolnám ezt (18-20 óra éhezés).

2021. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!