Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan táplálkozzak, és mit...

Hogyan táplálkozzak, és mit tegyek, hogy felszedhessek egy pár kilót?

Figyelt kérdés

Sajnos depresszió miatt sokat fogytam, ami nem éppen jó hiszen a depresszió előtt is sovány voltam. A BMI szerint 16,5-ös értéket adott, ami már eléggé soványságnak számít és a minimális érték 19. Azonban nagyon nehezen hízok. Egy nyaraláson egy héten keresztül sokkal több ételt ettem mint amennyit szoktam egy nap háromszor, azonban semmi változást nem láttam később. Az étvágyam azonban majdnem nem is létezik és hiába vagyok éhes nem tudok semmit sem enni. Fizikálisan is eléggé le vagyok gyengülve ezek miatt. Milyen tippeket tudnátok adni így?

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. ápr. 19. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Első dolog, amit tudsz csinálni: elmenni orvoshoz, aki ki tud neked írni egy olyan itókát, amiben benne van a napi szükséges vitamin és ásványi adag. Ezek jobb minőségűek mint amit simán kapsz multivitamin és segít abban, hogy ha nem is tudsz enni, legalább ne gyengülj le.


Utána, mentálisan kellene dolgozni rajta. Ha tudsz segítséget kérni egy professzionális embertől, az lenne a legjobb, de megértem, ha nem vagy olyan helyzetben jelenleg, hogy ilyet tudjál csinálni. Nem tudom hány éves vagy, de ha mondjuk szüleid nem engednék, vagy nincs rá pénzed, vagy bármi más.


Szóval, amit tudok mondani:

1. A BMI-t úgy, ahogy van most rögtön hajítsd ki az ablakon. Ajánlom, pl. hogy írd le egy papírra, gyűrd össze és taposs rá :D

A BMI-t egy matematikus, statisztikus alakította ki arra, hogy NAGY tömegek ÁLTALÁNOS súlyát kategorizálja. Nem kell neked most egy belga asztronómus (igen, az is volt) pasi extra nyomása, amit rád gyakorol. Itt most az a fontos, hogy a te közérzeted legyen jobb. Édes egyetlen Adolphe Quetelet elmehet a pitlibe.


2. A fizikális lenyengülés most a legnagyobb problémád. Ez valószínűleg a vitaminok és ásványi anyagok hiánya miatt van. Ha tudsz elmenni vérvételre, akkor jobb lenne. Ha nem, akkor próba cseresznye. Érdemes bevenni multivitamint. Ami fontos, vitamint éhgyomorra sose, és este se (mert nem fogsz tudni aludni).


3. Mondanám, hogy számold meg, hogy mennyi kalóriát eszel mindennap és próbáld növelni salala tralala, de a nap végén ez egy olyan extra nyomás, amire most nincs szükséges, és nem tudom, hogy mennyi mentális energiád van arra, hogy ilyen hosszadalmas procedúrákra költsd. Tehát. Hízás: kalória többlet. A legtöbb kalória a zsírban van (9 kcal/g). Jó zsírforrás: oliva olaj. Avokádó. Tojás. Sajt. Chia mag. Zsíros yoghurt.


Ami még fontos: rost. Ez pl van a chia magban, teljes kiőrlésű dolgokban.


És ami még fontos: fehérje. Ez az izmok építéséhez fontos. Ez már van a sajtban, tojásban, yoghurtban, szóval el vagy látva.


A zöldségekben gyümölcsökben sok a vitamin és ásványi anyag, ami kell neked, de az első lépésben az a fontos, hogy kezdj el enni, és ha majd jobban érzed magad, akkor elkezdhetsz foglalkozni azzal, hogy melyik zöldségre és gyümölcsre van most szükséged.


Olyan kajákat próbálj meg enni, amik könnyen elkészíthetőek, akár nagyobb mennyiségben, mert az elején a legfontosabb, hogy minél kevesebb döntést kell hozzál (döntés kimerültség, az egy dolog, és mivel te egy mentálisan kimerült helyről próbálsz felépülni, tartalékold az energiádat fontosabb dolgokra).


Példa: chia mag tejbe áztatva előző éjszaka. 2 perc elkészíteni. Reggelre lesz egy pudingod. Rakhatsz bele fahéjat, darabos gyümit (pl vegyél fagyasztott erdei gyümit, amit előző éjszaka beleteszel a tálba)

Főtt teljes kiőrlésű tészta. Szűrd le, dobd vissza a tűzre az edényben a tésztát és üss rá egy (vagy több) tojást. Süsd meg a tojással a tésztát. Egy kis oliva olaj. Kész a kaja. Ha van energiád, akkor dobj hozzá spenótot, hagymát, bármilyen zöldséget.

Ha tudsz angolul, akkor nézz utána a "one pot meal"-eknek. Ezek egy fazekat használnak. kevesebbet kell takarítani és többnyire könnyűek.


Remélem ez segít. Szólj, ha kell még bármi :)


Sok sikert a felépüléshez! Nagyon erős vagy, menni fog ez neked!

2021. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Ez sokat segített nekem, holnap lesz időm ezeket kirpóbálni! Sok fontos infót kaptam, ezeknek biztosan hasznát veszem! <3
2021. ápr. 19. 22:03
 3/3 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötletek vannak itt! :)

Egyébként, ha végképp nincs időd semmire, rendelj pizzát. Abban aztán tuti van minden, főleg, ha jól megpakolva kéred (zöldségekkel akár)

Depi ellen is hatásos, ha megosztod valakivel egy jó film mellett!:)

Egyébként még a zabpelyhet ajánlom (gyümikkel, kakaóval, mogyivajjal stb) mert sok benne a fehérje, meg a szénhidrát

Ja, és szerencsés vagy, ha szereted a mogyoró, dióféléket, mert ilyenkor bátran lehet enni azokat is, akár nasinak is.

Mehetnek még bab, borsó, lencse-hüvelyesek, de igazából bármi, ami kaja.

Csak ne ijedj meg, hogy kicsit többet eszel, mint egy átlagember-az ilyenkor kell:)

Sok sikert

2021. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!