Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valami tipp fogyásra?

Valami tipp fogyásra?

Figyelt kérdés
Elhatároztam hogy 80-kgról szeretnék egyelőre 70-re lemenni de nem tudom hogyan kezdjek neki,mit egyek,hogyan edzek. Segítsetek

2021. ápr. 30. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ehhez tudnunk kellene a nemedet, korodat, aktivitási szintedet, illetve hogy nagyjából mit és milyen mennyiségben eszel egy nap.
2021. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lány,17,heti 3-szor mozgok és a húsokat elhagytam kicsit az étrendemből inkább salátákat,tésztákat eszek.
2021. ápr. 30. 18:26
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

- A fehérjebevitelt (sovány húsok, tojás, túró...) növelni kell, a tésztaféléket pedig csökkenteni.

- Az étkezésekhez mindig legyen valamilyen zöldség vagy gyümölcs.

- Törekedj a komplex szénhidrátok fogyasztására (pl. zabphely, bulgur, tk kenyér... a tészta nem az)

- Az edzések legyenek erősítő (pl. heti 3x) és kardió (gyors séta, kocogás, futás, kerékpár...) jellegűek is.

- Üdítőket el kell hagyni, helyette napi 2,5 l víz.

2021. ápr. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Kaloriadeficit az egész titka
2021. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
73%

Sok-sok zöldség, gyümölcs, sovány hús, főleg főve, levesek, sovány túró, joghurt, zabpehely, tk kenyér (mértékkel), hal, a mogyivaj is mehet néha, étcsokoládé, puffasztott rizs, nagyon ritkán ha megkívánod ehetsz tésztát/sütit is, de a legjobb ha teljes kiőrlésű, próbáld meg otthon készíteni minden ételed, ez is sokat segíthet. Az olajat, vajat, fehér lisztet, cukrot,hűsítőt, zsíros húsokat kerüld inkább, helyetesítsd pl. az olajat olajspray-el ha muszáj, a fehér lisztet teljeskiőrlésűre, a hűsítőt citromos vagy más gyümölccsel ízesített vízzel, zöld/fekete/gyógynövény teával.

Minimum 2 liter vizet igyál, ebbe számít a tea is, persze cukor nélkül.

Egyél többször keveset, pl naponta 5x 300 kaloriát.

Edzz egy héten 2-3x fél óra erősítő gyakorlatokat, 3x fél óra kardiót, ezt majd növeld idő közben ahogy jó neked, de semmiképp ne erőltesd magad meg először, meg hagyj pihenőnapot egy héten 1x kb, ez is hozzá járul a fogyáshoz.

És semmiképp ne méretkezz minden nap, ne nézegesd magam folyton, mert ez nagyon tönkre teheti a bizalmad. Készíts képet mondjuk 2-3 hetenként és akkor mérd magad, ez nekem sokat segített, hogy láttam a változást 😍. Amikor mindennap néztem magam a tükörbe vagy nem mozdult a mérleg gyűlöltem magam, teljesen össze törtem. Nem könnyű dolog, de észbe dől el.

Remélem segítettem, írj nyugodtan ha segítség kell!

2021. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek <333
2021. ápr. 30. 22:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Kalória deficit + edzés az egyetlen megoldás!
2021. máj. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!