Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az igaz, hogy a szénsavas...

Az igaz, hogy a szénsavas ásványvízből ha sokat iszunk, akkor tönkreteszi a gyomrot?

Figyelt kérdés
Én már vagy 4 éve iszom napi 2 pohár szinten, eddig semmi bajom, de hosszabb távon lehet tőle bajom?

2021. máj. 11. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Mire a gyomorba jut, addigra már nincs szénsav.
2021. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt mondják az orvosok.

Pedig én is szeretem a szénsavas ásványvizet. Ki szoktam keverni.

2021. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

napi 2 pohár az semmi.

Van aki azt issza víz helyett, nekik tényleg tönkreteszi.

2021. máj. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
93%
Én nemigen tudom elképzelni, hogy miként ártana. Egy egészséges gyomor pH-ja 1,2. Tehát erősen savas. Hol van ehhez képest a szénsavas víz? Egy részről azonban talán valóban árt. Ha erősen szénsavas a víz, a gyomor belső nyomása megnő, kinyithatja a a nyelőcső zárógyűrűjét, refluxot okozva.
2021. máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem tudom mennyire tudsz angolul, de ha tudsz, akkor ezt érdemes elolvasni (vagy google translate).


De összefoglalva: nincs rá bizonyíték, hogy ártalmas lenne az egészségre a szénsavas VÍZ. A cukros italok stb stb, azt már amúgy is tudjuk, hogy rossz.


Olyan esetekben ártalmas az ásványvíz, ha valakinek pont olyan egészségügyi problémái vannak, amire rossz hatással van az ilyen víz.


Pl. ha vese problémád van, mivel ezek az ásványvízek sokszor tele vannak tömve egyéb ásványokkal, amikre egy veseproblémásnak figyelnie kell (pl sót [nátrium] szoktak bele tenni, hogy jobb legyen az íze meg káliumot tesznek hozzá stb).


Ha refluxos vagy, akkor az ilyen vizek fel tudják bolygatni a gyomrodat stb stb. De napi 2 pohár víz, ha amúgy egészséges vagy, az nem kellene, hogy probléma legyen.

2021. máj. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!