Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyömbér tea fogyasztása ?

Gyömbér tea fogyasztása ?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy vettem gyömbért , lereszeltem és csináltam belőle teát .


Azt nem tudom, hogy mennyit lehet belőle egy nap fogyasztani, illetve étkezés után, előtt kell-e és étkezés előtt vagy után mennyi idővel ?


1.5 liter vízhez adtam 50-60 gramm gyömbért .



2021. jún. 26. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy szeretnéd és amennyit szeretnél :)

Forrázni kell, nem forralni ( bocsi, ha úgy csinálod,csak nem egyértelmű)

Ha nem fáj tőle a hasad, akkor ihatsz akármennyit ( mennyiség, töménység) én speciel úgy szeretem inni hogy éppen marja a torkom .

Pajzsmirigy betegség esetén nem javallott a fogyasztása.


Miért szeretnéd inni? Van valami célod vele?

Immunerősítésnek tökéletes 😊

2021. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ , hát vannak gyomorpanaszaim és arra , azt olvastam jó lehet rá, illetve cukorszintre is jótékony hatással van, ha minden igaz :).
2021. jún. 27. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezd egyenlőre akkor 2-max 3 dl-rel, és ha nincs rossz hatása, akkor nem lesz probléma vele.

Nem csinál varázslatot, problémától függően de a gyomornak tényleg nagyon jó, erősít

2021. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Napi , 2.5 dl bögrével terveztem inni :D , étkezés után vagy előtt?


Honnan tudhatom, ha sok, milyen tünetekkel járhat? :0

2021. jún. 27. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

Enyhe savat csinálhat előtte, na meg ha gyomorpanasz is van, inkább evés után

Én télen kb naponta készítek és fogyasztom is el max fél litert (Melegen ... Hidegen szerintem szörnyű 😅)

2021. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!