Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy változtassak ezen? El...

Hogy változtassak ezen? El kellene mennem szakemberhez? Komolyan fog venni? Vagy szerintetek ez még nem a vészes kategória?

Figyelt kérdés

Nagy bajok vannak a táplálkozásommal. Hétköznap megrögzötten számolgatom a kalóriákat. Általában 1000 kcal alatt vagyok, olyankor nagyon jól érzem magam lelkileg, bár fizikailag kevésbé. Múltkor munkába menet majdnem leszédültem a bicikliről. De nem bírok többet enni a büntudat miatt

Aztán jön a hétvége... A közös családi evések ami alól nincs kibúvó. Na ilyenkor bekattanok és zabálok. Gyűlölöm a hétvégéket, és magamat is, amiért ezt csinálom. Ma még dél sincs de már megettem fél zacskó műzlit, egy fél olivás stanglit vastagon sajttal, meg fagyit, és még csak most következik majd az ebéd. Rettentően szorongok hogy nem tudom lemérni, és hogy meg kell ennem amit elém raknak, ilyenkor képtelen vagyok mást csinálni, csak az evéssel foglalkozom. A büntudat miatt még többet és többet eszem. Hánytatni is próbáltam magam, de nem igazán sikerült, ezért hashajtózom, ami a munkahelyemen nem túl előnyös hétvégén.

Aztán hétköznap kezdődik minden előről. Reggel: zabkása Ebéd: 2 tojás valami zöldséggel

Vacsi: 2 extrudált kenyér csirkemell sonkával. A súlyom stagnál, mert a hétvégi zabálásokat kompenzálom a hétközbeni koplalásokkal.

20 kg-ot minimum szeretnék még fogyni de így nem megy. Szerintetek mit csináljak?



2021. júl. 24. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szakembert keress fel.
2021. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Igen,ez már beteges viselkedés.
2021. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor elmegyek a pszichológusomhoz
2021. júl. 24. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos beteges a viszonyod a tàplálkozáshoz. És igen, a fogyási vàgyakból gyakran nem megfelelő fogyókúrák is lehetnek, és lehetnek ilyen pszichológiai mellékhatásai is, rögeszmés méricskélések meg görcsös kalóriaszámolgatás, evés utàni bűntudat stb lehet belőle, ami egyértelműen egészségtelen, hiszen ez utalja az életedet.

Ha egyedül nem tudsz kiszakadni ebből, keress fel szakembert.

Egyébként nem létezik olyan, hogy nincs kibúvó az evésnél. Eszel vagy nem eszel. Ennyi. ( Persze itt normàlis kajára gondolok). Ilyen fehérliszes cuccokat, cukros csokit stb nem kötelező enni. Nem eszed meg és kész.

2021. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!