Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhatja ezt a problémát a...

Okozhatja ezt a problémát a túlzott koffein fogyasztás?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, nem tudok róla, hogy bármilyen szív- és érrendszeri betegségem lett volna korábban, viszont az utóbbi hónapokban gyakran tapasztaltam a következő tüneteket:


- Ha hosszabb ideig vagyok passzív pozícióban (fekvés, ülés), miután felkelek, elkezdek szédülni illetve csillagokat látni, maximum néhány másodpercig.


- Gyakran előfordul az, hogy enyhe nyomást érzek a mellkasomnál, ami főleg akkor rosszabbodik, ha mély levegőt veszek,


- Enyhe mozgástól is úgy kezdem el venni a levegőt, mint aki most futotta körbe a házat.


Azt tudni kell rólam, hogy amióta járvány van, az egyetemen online oktatás folyt, így szinte alig mozgok egész nap, emellé pedig egy nagy megiszok legalább egy üveg, 2.25 literes Coca Colát, plusz napi 1-2 nagyobb csésze kávét, emiatt tűnik számomra kézenfekvőknek, hogy a kettő együtt okozza nálam a panaszokat.


Tanácsok? Tippek?



2021. júl. 31. 18:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem vagyok túlsúlyos, vékony alkat vagyok, így a testsúlyból adódó problémák kizárhatóak.
2021. júl. 31. 18:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Jol gondolod, a stressztol lehetnek vernyomas gondjaid.


Azert jol sejtem, hogy nem most kezdtel el eletedben eloszor kavezni?


Ha eddig nem volt bajod tole, akkor most sem lesz, sot, a szervezeted toleranciat epit fel ido mulva szinte mindenre.


Sokkal valoszinubb, hogy ez a hetek ota tarto budos meleg kikezdi egy ido mulva a szervezetet, es mar nyar vege lesz, szoval lehet hogy mar a szervezet is unja ennyi ido utan.


Plusz a stressz, ugye, az sem segit a dolgon.


Igyal sokat, kalium meg magnezium tartalmu eteleket, esetleg etrendkiegeszitoket szejdel/egyel, azok segitenek a sziven.

2021. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már annyira hozzászoktam a kávéhoz, hogy csak nagyon nehezen tudnék róla lemondani, mert már évek óta iszom, van hogy akár napi 3-4 nagyobb csészével is.


Azt nem tudom, hogy lenne-e koffeiérzékenységem, de az gyakran előfordul, hogy a reggeli / déli kávé után 20-25 perccel már mehetek is a mosdóba, de ez sem mindig.


Igen, picit stresszes vagyok, bár magam sem tudnám megmondani, hogy miért. Vannak szorongásos gondjaim, amivel jártam pszichiáterhez, viszont ő csak olyan gyógyszert írt fel (Frontin), ami az alvásomat könnyíti meg éjszaka, plusz kaptam antidepresszánst is, de azt 2 hét szedés után abbahagytam.

2021. júl. 31. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta hogy tedd le a kavet.


Bird ki meg egy kicsit mig nem jon lenyeges lehules.


Ha nagyon ugy erzed hogy zavar vagy gond, akkor persze menj el orvoshoz, kardiologia.

2021. júl. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!