Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 20 éves srác vagyok és szerint...

20 éves srác vagyok és szerintetek érdemes/hozzájárul az egészségemhez napi 12g kollagén (táplálékkiegészítő por) elfogyasztása? Amennyiben igen, milyen pozitív hatásai vannak? Ha nem, miért hanyagoljam?

Figyelt kérdés

2021. aug. 25. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Ha normálisan táplálkozol, akkor az állati bőrből előállított kollagén (fehérje) semmi pozitívat nem ad hozzá az egészségedhez, legfeljebb lelkileg, ha hiszel benne, akkor jobban érzed majd magad (bár ezt semmiféle természettudományos módon nem tudod igazolni. Ha már nagyon kell a kollagén, akkor egyél gyakrabban körömpörköltet.
2021. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én már 4 éve napi szinten viszek be kollagént. Van hogy por formájában vagy hogy tablettaként, ahogy épp olcsóbban kijön azt a kiszerelést veszem. Nekem erre szükségem van, mert minden ízületem tropa. Genetikailag ezt örököltem. Még csak 27 éves vagyok, de mindenem kattog, ropog. Amióta szedem egy minimálisan lett csak jobb. Ez nem azt jelenti, hogy nem érnek semmit az ízületvédők (több félét szedek, a kollagén az egyik csak), hanem hogy ezekkel szinten lehet tartani, nem orvosságok. Szóval ha neked is rosszak az ízületeid, vagy a családban idősebb korukra sokaknak azzá vált, akkor lehet érdemes szedned. De lehet hogy ráérsz még pár évtizedig vele.
2021. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Azt gondolom, hogyha nincsenek problémáid, akkor ilyen fiatalon felesleges. Bőrre, csontokra, ízületekre, porcokra van jó hatással, de a kollagénnek is több típusa van, meg kell nézni, hogy amit szedni akarsz, az mit tartalmaz.
2021. aug. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!