Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintolarenciások, ti mit...

Ételintolarenciások, ti mit mivel helyettesítetek?

Figyelt kérdés
Csináltattam, egy ilyen étel intolarencia vizsgálatot, amely sok ételre pozitivitást mutatott. Búza(nagyon erős)glutén,zab,rozs(mérsékelt) tehéntej,tojás, élesztő (erős), a joghurtra, zöldborsóra viszont enyhe, most akkor mit hogyan ehetek? Gasztroenterológus későre adott időpontot, és addig nemtudom, mit egyek, mit ne, akinek van ebben tapasztalata, pár tanácsot tippet elfogadnék.

2021. szept. 18. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak panaszaid?
2021. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Uhh, ez jól összejött:((

Szerintem beszélj dietetikussal.

2021. szept. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket amiket leírtál egyáltalán nem eszem (még sok mással kiegészítve) Megoldható:) A tejes dolgokat növényi tejjel, növényi sajttal, növényi joghurttal, növényi tejföllel helyettesítem. A vajat kókuszzsírral. Kenyérpótlót nem igen eszem, mert a glutén mentes kenyerek gyakran ijesztően műanyagok és nekem más miatt sem túl jók, meg neked sem, mert a többség élesztős. Inkább glutén mentes álgabonákat eszem (rizs, köles, hajdina, quinoa, amaránt) vagy főzőbanánt vagy krumplit. No meg sok zöldséget. Néha eszem puffasztott rizst, ha nagyon nincs más, de én attól is tudok rosszul lenni, ha túl sokat eszem belőle. Amúgy van jó sok glutén mentes liszt és lisztkeverék, amikből lehet sütni (van amihez se tojás, se élesztő nem kell), sőt még tészták is vannak. Arra kell figyelned, hogy mindennél olvasd el az összetevőket, mert olyan dolgokban is lehet glutén vagy tej származék, amikről nem is gondolnád (pl felvágottakban lehet mindkettő, fekete csokiban van olyan, amiben van tej, vagy fagylalt, amiben van glutén) Recept inspirációnak van sok mindenmentes blog vagy receptkönyv. Elején nehéz, de bele lehet jönni, főleg ha majd szakemberrel is tudsz beszélni.
2021. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1: hát olyan panaszaim vannak, hogy fogyás, meg néha fáj a hasam valamennyire, néha puffadás

2:igen csak még pár hét mire kaptam időpontot, addig gondoltam probálom addig is kerülni ezeket

3: köszönöm a válaszod és a tippeket


Még most így alig ehetek kb valamit amit eddig, amit igen meg drága, félek hogy mégjobban fogyni kezdek, mert sok ilyen mindenmentes termék alacsony kalóriatartalmú

2021. szept. 20. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!