Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire egészségesek a...

XXNeonSmashXx kérdése:

Mennyire egészségesek a péksütemények?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre többet eszem a pékségekből. Kakaós csiga, pizzaszelet, virslis csónak, sós perec, pogácsa stb.

Gyors, olcsó szénhidrát források, tömegeléshez jó, mert vékony vagyok, hidegen, melegen, útközben is tudom enni. Nem ezeken élek, csak napi kiegészítők... rendes főtt meleg étel minden nap megvan, de érdekelne, hogy mennyire káros hosszútávon a sok fehér lisztes és cukrozott, feldolgozott pékáru?



#egészség #péksütemény #nem teljes kiőrlésű
2022. jan. 6. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
ha kovászos akkor elmegy kategória
2022. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
aha, szóval az élesztővel is baj van? :,D akkor figyelem még azt is, hogy kovászos legyen...
2022. jan. 6. 18:41
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Mértékkel nincs velük probléma.
2022. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Az ételek legalja
2022. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Az igénytelen pizza szeletek és a virslis termékek az a junk-food kategória


A perec vagy a pogácsa attól függ mivel eszed

2022. jan. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha készítenél magadnak, gyorsan rájönnél, hogy a bolti gyakorlatilag mind hulladék. A profit a lényeg, nem az, hogy jól lakjál.
2022. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A fehér liszt nagyon gyors felszívódású tehát nem tesz jót, ráadásul ezek a péksütemények gyakran televannak sóval és cukorral, zsiradékkal is. Mértékkel 1-1 alkalommal belefér, de hosszútávon naponta fogyasztani szerintem károsak.
2022. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Időközben leszoktam róla. Mivel nem sok tápanyagtartalmuk van, így csak egy kevés pszichológiai hiányom van már csak. Rossz szokás volt, de ahogy látom minden kisgyereket ész nélkül tömnek a szülei sajnos, mert hát mennyire finom a kakaóscsiga. Maradok a házilag sütöttnél inkább.
2022. febr. 7. 14:49
 9/9 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag tényleg junk food.


jó nálunk a városban van egy pékség, ami jobb, mert hagyományos technikával készíti.

nem akarok offolni nagyon, ezért bele sem megyek bővebben, hogy úgy tűnik, hogy glutén mindenkinek árt vmennyire stb.


a lényeg, amit a 7es is leírt: finomított, gyors felszívódási CH-k, transzzsírok, sok cukor stb.- ezekből van sok bennük

2022. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!