Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ma azt mondta az egyik tanárom...

Ma azt mondta az egyik tanárom a suliban hogy a WHO szerint csak heti egyszer szabadna édességet enni. Ennek mi lehet az oka? Miért nem szabadna többször?

Figyelt kérdés

Én eszek mindennap egy kicsit, de sportolok mellette és nem is vagyok elhízva 160 cm 50 kg vagyok, védőnő is azt mondta hogy vékony vagyok.

Mert én nem hiszem el hogy van olyan aki egy héten csak egyszer eszik édességet aki ezt a hülye szabályt hozta szerintem az is többször eszik édességet mint heti 1 alkalom.


Mondjuk attól függ mit vesznek édességnek mert gondolom 2 kanál mézet és 1 csokit nem egy kalap alá vesznek.



2022. febr. 11. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ilyen hülye reklámokat megse látni.

Ez se okosabb mint atöbbi.

2022. febr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek hozzá, de gondolom azért, mert a cukor (ami ugye nagy számban van a legtöbb édességben) egészségtelen.

Én is minden nap eszem valamit és nem vagyok elhízott, de tudom, hogy kevesebbet kéne.

2022. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kíváncsi lennék, mit és hol olvasott a tanárod....


A svédeknél van "divatban" az, hogy heti 1x ehet édességet a gyerek, de akkor szinte mértékteleneül... De ezt azzal indokolják, hogy a fogak egészsége miatt jobb így.... Mert csak heti 1x rongálják a fogukat. :D

2022. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. A hízás a kalóriatöbblettől függ.

Én van, hogy hónapokig sem eszem, mégis van rajtam plusz.

2022. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a hízás miatt. Vékonyan is élhetsz egészségtelenül. A cukor, transzzsír és egyéb nyalánkságok miatt, amik roncsolják a szervezetet (pl. érfalakat, megdobják a vércukrot és hosszútávon iznulinrezisztensek lehetnek a sejtek = 2-es típusú diabétesz, stb.).
2022. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, de akkor reggeltől estig folyamatosan.
2022. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szabad többször is, de akkor csak átlag 10 deka kenyér naponta, illetve aznap amikor édességet eszel, nem lehet tészta a fő étkezés. Mert amikor tésztát eszel, az édességnek számít.
2022. febr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!