Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kell kiszamolni hogy...

Hogyan kell kiszamolni hogy hany gramm feherjet, szenhidratot illetve zsirt vigyek be naponta, ugy hogy 86kg vagyok, illetve hogy mit egyek egy nap? A cel a szalkasitas lenne

Figyelt kérdés

2022. ápr. 15. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Egy csomó leírás van az interneten, keresgélj, olvass, informálódj, jegyzetelj!
2022. ápr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak kalkulátorok is.
2022. ápr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kaloriabazis.hu
2022. ápr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt kell megfigyelni milyen étrenden érzed a legjobban magad, mivel hosszútávra, életed végéig kell tervezni, ès azt tartani, nagyrészt egészségesen és mellette mozogni.

Tehát, ha szénhidrát alapú étrendet tartasz, vigyázni kell a zsîrbevitellel, ha viszont szénhidrátszegény étrenden érzed jobban magad, akkor lehetsz sokkal bátrabb a zsírbevitellel.

Szénhidrát és zsír együttesen magas fogyasztása nem ajánlott.

Én személy szerint lowcarb-szénhidrátszegény étrend pàrti vagyok, sokkal könnyebben tartom és jobban is érzem magam vele.

Nem fontos nagyon görcsösen, mániákusan számolgatni, de ha nagyon akarsz, egy egészséges súlyú felnőtt emergiaigénye, ha nem csak fekszik egész nap, 2000-2500kcal körül van. Nagyon aktív sportolóknak több is lehet. Ezzel kell kb kalkulálni.

Ha egészségesebb étrendet tartasz, ésszerű adagokat és figyelsz a zsír/ szénhidrát arányra, nem nagyon lehet mellélőni számolgatás nélkül sem.

2022. ápr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!