Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tünetek alapján ez biztos,...

A tünetek alapján ez biztos, hogy cöliákiás gluténérzékenység vagy lehet nem cöliákiás is?

Figyelt kérdés
Valószínűleg lisztérzékenységgel állok szemben, viszont a "klasszikus" hasi tünetek mellett nálam jelentkezik bőrtünet (elég erős ekcéma ami csak vényköteles krém hatására múlt el), fogytam is az elmúlt 3 hónapban kb 4 kilót és a hajam is hullik. Olyannyira jelen vannak ezek a "külső" tünetek, hogy a klasszikus emésztőrendszeri tünetek van hogy nem is mindig, minden nap/héten jelennek meg, kb "másodlagosan" jelennek csak meg. Laktózérzékenységem már van, a családban mások nem gluténosak.

2022. máj. 23. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez ennyi infó alapján nem lehet eldönteni. Erre való a vérvétel. Ha abból kijön, hogy cöliákia, akkor cöliákiás gluténérzékenység. Ha az jön ki, hogy nem cöliákia, akkor nem cöliákiás gluténérzékenység. Ezek rém egyszerű dolgok.
2022. máj. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lesz vérvétel, csak kissé aggódom.
2022. máj. 23. 20:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha azt várod, hogy valaki azt írja, hogy biztos ez, vagy biztos az, akkor csalódni fogsz. Ha ezt vérvétel nélkül meg lehetne mondani, nem kellene vérvétel. de kell.
2022. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz. Ne magadat diagnosztizáld, pláne ne kommentelőktől várd az anamnézist.
2022. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez Cöliákiás volt, de lehet, hogy neked nem az lesz
2022. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, én itt főleg erre voltam kíváncsi. Nem azt akartam, hogy valaki diagnosztizáljon, csak hogy lehetséges-e, hogy a nem cöliákiás is okozhat ekcémát meg fogyást.
2022. máj. 23. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges.
2022. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem a sima búzaliszt allergia okozta ugyanezt, puffadás, gyulladás, fogyás, ekcéma, borzalmas vérkép, etc.


Úgyhogy azóta búzalisztmentesen eszem, és jé, mindenem oké.

2022. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már lett csinálva IgE teszt, az negatív lett minden gabonafélére.
2022. máj. 24. 13:13
 10/10 Ikonstar ***** válasza:

El kell végezni a cöliákia szűrését, addig nem lehet semmit sem biztosra mondani. Ez laborvizsgálatból (többnyire transzglutamináz IgA és IgG, EMA IgA és IgG) és szükség szerint biopsziából áll. A vizsgálatok végéig ne kezdd el a gluténmentes diétát, nehogy álnegatív legyen az eredmény!

A cöli okozhat másodlagos laktózintoleranciát. Ha még nem volt, hasznos lenne egy genetikai laktózintolerancia vizsgálat. Az IgE antitestek csak az allergiák egy típusát tudják kimutatni, a többit csak megtapasztalni lehet. Az IgG ételintolerancia tesztekre ne menj, azok nem alkalmasak diagnosztizálásra!

2022. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!