Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózintolernciát állapította...

Laktózintolernciát állapítottak meg, 2 pohár tejtől semmi bajom, de pár tejet (vagy mást?) tartalmazó dolgotól igen, mi lehet?

Figyelt kérdés
Nincs rendben valami az emésztésemmel. Szokatlan időben kell mennem nagy wc-re ritkán van, hogy nem kell 1 napig de van, hogy 5x egy nap. Gyakoribb, hogy többször 1 nap De valamikor fél-1órán belül hasmenés jön rám. Ételintolerancia vizsgálaton nem hozott ki semmit, csak laktózintolerancia jött ki. Elhagytam a tejet egész jó lett, de nem lett teljesen jó. Nagy wc után is megmarad az inger, napközben is fenn áll mikor erősebben mikor gyengébben. Hogy mi okozza a hasmenést tesztként megittam egy mizo kakaot attól semmi bajom nem lett. 3 nap mulva következő teszt fél liter rendes tejet. Ettől lett semmi bajom leszámítva azt, hogy nagyokat szellentettem. Viszont rá 3 napra ettem egy Pombar Sajtos chipset ami fél-1 órán belül hasmenést okozott. Itt az alábbi összetevőket sorolja fel allergénként: Tejsavópor, sajtpor, Tejpor, Szójalecitin. Az a kérdés mi lehetett az az összetevő ami a sima tejbe nincs de ebbe van és meghajtott? Kizárásos alapon a szója lenne az?

2022. jún. 16. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szójalecitin nem valószínű. Lehet lelki ok, a többi étel is közrejátszhat, bélflórád állapota, és nagyon nem mindegy a bevitt tejcukor mennyisége.
2022. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
(Azért nem valószínű a szójalecitin, mert a szójából a fehérje allergizál, a szójalecitinben meg az pont nincs, legfeljebb minimális maradvány. Egy csomó mindenben sokkal több szója van.)
2022. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tejsavó és a tejpor még egy nem laktózérzékeny egyénnél is előidézhet problémákat. Én nem vagyok laktózérzékeny, nincs problémám a tejtermékekkel (bár szökőévente egyszer fogyasztok csak tejet, tejfölt, sajtot, túrót), de ha megiszok egy tejsavó fehérjét a konditeremben, akkor olyan hasi görcseim keletkeznek, hogy sírni tudnék. Egyszerűen az emésztőrendszerem nem bírja a tejsavót, pedig nekem alapvetően erős gyomrom és belem van.

Mióta tart ez a probléma? Csak tejszármazékokat tartalmazó élelmiszerek után jelentkezik? Rendszeresen étkezel? Kiegyensúlyozott, változatos a táplálkozásod? Voltál már ezügyben célzottan gasztroenterológusnál? Felmerül egy csomó kérdés.

2022. jún. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy kicsit komplikáltabb sajnos ez a probléma, mert ez lassan 1 éve tart. Gasztroenterologus ibs-t állapított meg, az intolerancia teszt után amiből csak a laktózintolerancia jött ki elhagytam a tejet minden formában, egész jól helyrejöttem szinte visszaállt a napi 2 székelés. 1 reggel 1 munka után vagy közel a munka végéhez. De az inger nagyon sokszor jelen van. Minden székelés után kb 10 percig ugyérzem még nem fejeztem be. Pszchiésen is megviselt szóval még az is rátett. Most ugy kezdtem elfogadni, hogy ez fejben is rossz, úgy lettem vele hát most ha rám jön elmegyek ott ahol vagyok aztán kész. Szóval valamilyen szinten ezt az oldalát tudtam normalizálni. De azért hajlok még mindig a valamely ételintolerancia irányában mert egy teljesen átlagos nyugodt napon is van ami meghajt, mint pl az a chips. És szerintem az ilyen hasi diszkomfort érzetet is ez okozza. Gluténmentes étkezésre is rátértem az sem hozott eredményt. Reggeli, ebéd és munkautáni kaja mindig ugyan akkor van, néha belesek a konyhába később is a nap folyamán
2022. jún. 16. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minden bizonnyal maga az IBS okozza a problémát, nem konkrét élelmiszerek.
2022. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából ezzel egyetértek, de a hirtelen hasmenés azután a chips után másodszor is előfordult ma este egy ismételt tesztre. A tejtől meg semmi bajom nem volt. Akkor még is csak van valami ebben a chipsben, ami a egy pohár tejben ne lenne?
2022. jún. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!