Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy hete székrekedésem van,...

Monteveres kérdése:

Egy hete székrekedésem van, puffadok és nincs étvágyam, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
KB 2 hetes nyaralás alatt benyaltam valamit, amitől hasmenésem volt, ezért bevettem egy Smectát. Na onnantól semmi nem jött ki belőlem 3 napig, pedig ettem ittam rendesen, rostos ételeket salátákat minden sz*rt, és folyamatosan fájt a hasam meg elnehezülve éreztem magam. Végül bevettem egy szennás hashajtót (3 tablettát, tudom hülye voltam) az másnapra úgy meggyötört azt hittem ott halok meg a wcn. Utána ismét 3 napig semmi. Étvágyam se volt, enni nem nagyon mertem, de a vége felé elkezdtem ismét ilyen kását gyümölcsöt enni meg azért a folyadekpotlas megvolt. Harmadik nap este jött valami normális állagú széklet, nem sok, ott úgy gondoltam végre rendbe jöttem, nem úgy tűnik. Most egy napja nagyon fel vagyok puffadva, csak kemény bogyókat tudok produkálni. Már próbálkoztam olívaolajjal, szilvalé tejjel, és nem látom eredményét azon kívül hogy fetrengek az ágyon kínomban mert a hasam megöl és nagyon gázos vagyok. Nemtudom mi a bajom, sose volt emésztési problémám ilyen szinten, voltak anno szekrekedeseim de azok megoldodtak pár napon belül, ezért nem értem hogy mi lehet. Szedtem probiotikumot is,meg most van ilyen biorost por amit vízhez keverve kell inni, kúrálom a hasam de érzem hogy valami nincs rendben. Mi lehet a baj? Esetleg valami természetes hashajtót tudtok ajánlani?

2022. júl. 15. 01:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már ne vegyél be újabb szert, inkább várd meg míg rendesen magától helyreáll a bélműködés és az emésztés. Ha vannak bélhangok és szelek távoznak, akkor elzáródás nincsen. Nekem a fura ebben az a puffadás része, az egy kicsit aggasztó.
2022. júl. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen probiotikumot szedtél? Ha N.flore-t, akkor az olyan, mintha nem is szedtél volna. Bélben oldódó kapszulás kell, olyan, amilyenben minél több baktériumtörzs van. Progasztro, Probio, Enterol. És sajnos, ha megsérült a bélflórád, akkor hetek lehet, mire helyreáll. Legközelebb hasmenésre ne vegyél be hasfogót (smecta, lopedium, stb), mert aminek ki kell jönni, jöjjön ki. Ezek bent tartják a totál fertőzött széklete a baktériumokkal együtt a beleidben. Ami jó hasmenés ellen az vagy a cralex (természetes orvosi szén, ami megköti a méreganyagokat, de nem tartja bent a káros baktériumokat a széklettel) vagy az enterol, vagy mindkettő.
2022. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Probio-t szedtem, és köszi a tippet majd beszerzek széntablettát kövi alkalommal.
2022. júl. 15. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Végül megoldódott a problémád?
2022. júl. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, igen, de valamiert a belmukodesem azota valtozo. Van amikor rendben van, van amikor 2 napig semmi nem jon, es tudom hogy az nem normalis mert eddig mindennap mentem wcre, reggel es napkozben.
2022. aug. 26. 12:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!